Bałkany

Pielgrzymka z Parafii Brzozówka

Bałkany

Program

Dzień 1: 27.04.2018

Zbiórka około północy. Wyjazd w stronę Węgier. Dojazd do BUDAPESZTU. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem.  „Perła Dunaju” z  Zamkowym Wzgórzem, wspaniałymi budowlami, majestatycznymi mostami. Przejazd do Mariji Bistricy,  Msza Święta.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 2: 28.04.2018

Msza Święta, śniadanie,  wykwaterowanie i dalsza podróż. Zwiedzanie Plitvickich Jezior  – Narodowy Park wpisany na światową liste światowego dziedzictwa UNESCO  – zwiedzanie ok 3 godziny. Przepiękne  jeziora o krystalicznym niebiesko-zielonym kolorze połączone licznymi potokami, rzeczkami i hucznymi wodospadami. Przejazd do Bośni i Hercegowiny. (ok. 6 godzin). Dojazd do Medjugorie w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: 29.04.2018

Śniadanie. Wejście na górę objawień w Međjugorje – PODBRDO, odmówienie różańca na dróżkach różańcowych, Spotkanie z widzącymi lub wspólnotą Cenacollo, spacer po Medjugorie. Obiadokolacja. Międzynarodowa Msza Święta i wieczorny program modlitewny.

Dzień 4: 30.04.2018

Po śniadaniu przejazd do Chorwacji do SPLITU.  Zwiedzanie z przewodnikiem Splitskiej Rivy, ruin Pałacu Dioklecjana,  Katedry św. Duje, perystylu, ratusza, pomnika św. Grzegorza, czas wolny  na zakup pamiątek na bazarze miejskim. Msza Święta. Następnie przejazd  do TROGIRU. Zobaczymy umocnienia obronne miasta z XV  w., promenadę, romańską Katedrę św. Lovra, loggia miejskie, wieżę  zegarową.  Powrót do Medjugorje. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: 01.05.2018

Po śniadaniu droga Krzyżowa na GÓRĘ KRIŻEWAC – na górze znajduje się Krzyż upamiętniając 1900. rocznicę Męki Pańskiej. Śniadanie, Przejazd nad wodospady KRAVICA – zespół wodospadów położonych na rzece Trebižat. Odpoczynek, czas  na zdjęcia. Przejazd do MOSTARU – zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny. Spacer z przewodnikiem.  Przejazd do BLAGAJU i zwiedzanie Klasztoru Derwiszów położonego nad  rzeką Buną. Powrót do Medjugorie, Obiadokolacja, Międzynarodowa Msza Święta i wieczorny program modlitewny.

Dzień 6: 02.05.2018

Śniadanie. Wyjazd do DUBROWNIKA – PERŁY ADRIATYKU.  Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym  . W programie zwiedzania miasta uznanego za  zabytek światowego dziedzictwa kulturowego: Brama Pile, ulica Placa,  wieża zegarowa oraz spacer wzdłuż murów miejskich. Msza Święta.   Obiadokolacja, udział w nabożeństwach. Nocleg

Dzień 7: 03.05.2018

Po śniadaniu wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku VEPRIĆ –  chorwackie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Położone na zboczach  zalesionych gór, pozostaje w harmonii z naturalnym otoczeniem.   Msza Święta. Spacer po MAKARSKIEJ. Wyjazd na północ. Późny dojazd do Ludbregu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 8: 04.05.2018

Po śniadaniu Msza Święta w Ludbregu – miejscu cudu Eucharystycznego. Wyjazd do Brzozówki – ok 18h. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

Ważne informacje

DODATKOWE UBEZPIECZENIE:

  • od chorób przewlekłych – 50 zł
  • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania nagłego – 60 zł
  • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 120 zł

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna