FRANCJA - HISZPANIA - PORTUGALIA

FRANCJA - HISZPANIA - PORTUGALIA

Program

Dzień 1: 24/25.08.2024

Zbiórka 21.00 w dniu 24.08.2024. Całodzienny przejazd. Zakwaterowanie w dniu 25.07.2024. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 26.08.2024

Śniadanie. LA SALETTE – wizyta w pięknie położonym w Alpach Sanktuarium Płaczącej Madonny, która przemówiła do świata poprzez dwójkę dzieci w XIX w. Zwiedzanie Sanktuarium i Msza Święta. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzymkowym. Wieczorna procesja różańcowa. Nocleg.

Dzień 3: 27.08.2024

Śniadanie i przejazd do COTIGNAC. W COTIGNAC, miejscowości obdarzonej Bożą łaską, wierni doświadczyli cudownych objawień: w 1519 roku Matki Bożej, która ukazała się jako pociecha i przewodnicka dla swoich dzieci, oraz w 1660 roku Świętego Józefa, patrona rodzin, który objawił się, by wskazać miejsce cudownego źródła. Te święte wydarzenia uczyniły COTIGNAC miejscem pielgrzymek, gdzie wierni szukają duchowego ukojenia i wstawiennictwa. Przejazd w okolice NIMES.  Obiadokolacja. Przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 4: 28.08.2024

Śniadanie. Wyjazd w stronę LOURDES. Po drodze 3 godzinny WYPOCZYNEK NA PLAŻY. Plage de la Corniche w Sète zachwyca drobnym złocistym piaskiem i krystalicznie czystą wodą, stanowiąc idealne miejsce dla miłośników słońca i kąpieli morskich. Przejazd do LOURDES. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: 29.08.2024

Śniadanie. Msza święta. Zwiedzanie sanktuarium w LOURDES – to największy we Francji i jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego. Spacer po Sanktuarium: nawiedzenie Groty Masabielskiej, bazyliki Różańcowej, Niepokalanego Poczęcia i św. Piusa X. Następnie Droga Krzyżowa urokliwie wijąca się wśród gajów oliwnych. Zwiedzanie miejsc związanych ze św. Bernardetą Soubirous. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: 30.08.2024

Po śniadaniu przejazd do malowniczego kurortu położonego nad Oceanem Atlantyckim – BIARRITZ. Spacer po mieście. W trakcie naszej wizyty w Biarritz nie może zabraknąć Rocher de la Vierge – imponującego pomnika Marii Dziewiczej, który znajduje się na skalistym klifie nad oceanem. To miejsce zachwyca nie tylko swoją architekturą, ale także przepięknymi widokami na ocean i otaczającą przyrodę. Czas wolny na odpoczynek. Przejazd na nocleg w okolice Burgos.

Dzień 7: 31.08.2024

Po śniadaniu przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA. Msza św. Spacer po Starym Mieście, które jest wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie Katedry św. Jakuba. To majestatyczna budowla, która kryje w sobie grób św. Jakuba, jednego z głównych świętych chrześcijaństwa. Katedra zachwyca pięknymi fasadami, które są prawdziwymi arcydziełami sztuki, a także bogato zdobionymi portalami i krużgankami. Wnętrze katedry jest równie wspaniałe, z bogactwem rzeźb, malowideł i innych dzieł sztuki. Następnie przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 8: 01.09.2024

Śniadanie. Przejazd do Fatimy. Msza święta. Po południu czas wolny na indywidualną modlitwę. Kolacja. Procesja różańcowa. Nocleg.

Dzień 9: 02.09.2024

Śniadanie. Czas wolny. Przejście do ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego, zwiedzanie bazyliki Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty Marto oraz Łucji dos Santos, przejście do bazyliki św. Trójcy Powrót do FATIMY. Kolacja.

Dzień 10: 03.09.2024

Msza święta. Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA –wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Czas na zakup pamiątek. Przejazd do NAZARE. Zwiedzanie. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki  N.M.P. Powrót do Fatimy. Kolacja. Nocleg.

Dzień 11: 04.09.2024

Msza święta w Kaplica Objawień. Śniadanie. Przejazd do LIZBONY. Zwiedzanie Lizbony. Przejazd do dzielnicy BELEM.  Zwiedzimy z zewnątrz m.in.: Klasztor Hieronimitów, Pomnik Odkrywców, Wieża Belem.  Później spacer po centrum miasta.  Wizyta w Kościele św. Antoniego oraz w chrzcielnicy w Katedrze SE, gdzie chrzczony był św. Antoni. Przejazd do hotelu . Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 12: 05.09.2024

Wczesne śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa lotniskowa. Powrót do kraju.

Ważne informacje

Autokar - Samolot