PORTUGALIA - HISZPANIA - FRANCJA

z wizytą we Włoszech

PORTUGALIA - HISZPANIA - FRANCJA

Program

Dzień 1: 05.09.2024

03:30 - spotkanie na lotnisku03:45 – odprawa lotniskowa. 05:45 – wylot z Krakowa. 08:50 – przylot do Lizbony. Odbiór bagażu. Przejazd na zwiedzanie LIZBONY – stolica i największe miasto w Portugalii, która piętrzy się na siedmiu wzgórzach przy ujściu do oceanu rzeki Tag. Zobaczymy Klasztor Hieronimitów (z zewnątrz), który jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Wieżę Belem. Następnie dalsze zwiedzanie Lizbony Plac Rossio, Łuk Triumfalny, Msza Św. w Kościele św. Antoniego. Przejazd do FATIMY. Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Uczestnictwo w wieczornej procesji różańcowej.

Dzień 2: 06.09.2024

Śniadanie. Msza św. w Kaplicy Objawień. Po śniadaniu pakowanie bagaży do autokaru. Msza święta. Nawiedzenie: Kaplicy Objawień - serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej. Spacer do przysiółka AJUSTREL. Następnie udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Powrót do Sanktuarium. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: 07.09.2024

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do miejscowości BATALHA. Nawiedzenie jeden z najpiękniejszych klasztorów portugalskich i kościół Matki Bożej Zwycięskiej. Przejazd do NAZARE. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. Czas wolny na odpoczynek na plażach Nazare. Powrót do Fatimy, kolacja, wieczorne nabożeństwo różańcowe i procesja ze świecami. Nocleg.

Dzień 4: 08.09.2024

Przejazd do AVEIRO – nazywane Wenecją Portugalii, ze względu na sieć kanałów, które przecinają miasta oraz rejsy tradycyjnymi łodziami, tzw. moliceiros. Spacer po mieście. Przejazd do PORTO. Krótkie zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Portugalii, słynącego z portugalskich win. Zwiedzanie starego miasta, które wraz z klimatycznym nabrzeżem rzeki Duoro wpisane zostało na listę UNESCO. Spacer po centrum: Ratusz Miejski, katedra Se. Przejazd do hotelu.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: 09.09.2024

Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA. Msza św. Spacer po Starym Mieście, które jest wpisane na listę UNESCO, Zwiedzanie Katedry z grobem św. Jakuba, pięknymi fasadami, portalami, krużgankami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień 6: 10.09.2024

Śniadanie. Następnie przejazd do LEÓN – to urocze miasto położone w północno-zachodniej Hiszpanii, słynące z bogatej historii i pięknej architektury. Jednym z najważniejszych zabytków jest imponująca Katedra św. Marii, która zachwyca nie tylko swoją gotycką architekturą, ale także wspaniałymi witrażami, które tworzą niesamowitą grę światła i kolorów w jej wnętrzu. Następnie przejazd na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 7: 11.09.2024

Przejazd do LOURDES. Największy we Francji i jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. Po kolacji udział w procesji z pochodniami, o godzinie 21:00.

Dzień 8: 12.09.2024

Po śniadaniu i Mszy świętej zwiedzanie Sanktuarium w LOURDES. To największy we Francji i jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego. Spacer po Sanktuarium: nawiedzenie Groty Massabielskiej, bazyliki Różańcowej, Niepokalanego Poczęcia i św. Piusa X. Następnie Droga Krzyżowa urokliwie wijąca się wśród gajów oliwnych. Zwiedzanie miejsc związanych ze św. Bernardetą SoubirousPowrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: 13.09.2024

Śniadanie. Przejazd na wypoczynek na plaży Zatoki Lwiej. Wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10: 14.09.2024

Śniadanie. LA SALETTE – Wizyta w pięknie położonym w Alpach Sanktuarium Płaczącej Madonny, która przemówiła do świata poprzez dwójkę dzieci w XIX w. Zwiedzanie Sanktuarium i Msza Święta. Przejazd do uroczej miejscowości położonej na brzegu Morza Śródziemnego LES SAINTES-MARIES-DE-LA-MER Tu ok. 45 ne zaczęła się ewangelizacja Francji, dzięki uciekinierom z Palestyny, wśród których była: Maria Kleofasowa i Maria Salome. Zostały pierwszymi głosicielkami Dobrej Nowiny, świadkami Zmartwychwstałego, przekazały słowa Chrystusa usłyszane z jego ust. Do dziś pielgrzymi gromadzą się licznie, aby czcić św. Marię Kleofasową i św. Marię Salome. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11: 15.09.2024

Po śniadaniu po przejazd do TURYNU – zwiedzanie miasta: Bazylika Maria Ausiliatrice. Modlitwa przy relikwiach św. Jana Bosco i św. Dominika Savio. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, spacer po mieście. Katedra – modlitwa przy Całunie Turyńskim, przejście na plac San Carlo. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu we Włoszech.

Dzień 12: 16.09.2024

Po śniadaniu wyjazd do Polski. Całodzienny przejazd. Dojazd na miejsce zbiórek po ok 18h jazdy.

Opis

Grupa zamknięta

Ważne informacje

Samolot - Autokar

Cena:*