PORTUGALIA

PORTUGALIA

Program

Dzień 1: 15.05.2024

Zbiórka na lotnisku. Spotkanie na lotnisku w Krakowie z pilotem, rozdanie kart pokładowych. Wylot do Lizbony o godz. 16:40 z przesiadką w Monachium. Przylot do Lizbony o godz. 21:40. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2: 16.05.2024

Msza święta. Śniadanie. Przejazd do LIZBONY. Przejazd na Zwiedzanie Dzielnicy Belem. Zobaczymy m.in. Klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Wieżę Belem. Następnie spacer uliczkami starego miasta – Plac Rossio, Łuk Triumfalny. Przejazd pod pomnik Chrystusa Króla – Christo Rei. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

Dzień 3: 17.05.2024

Śniadanie. Przejazd do CASCAIS. Cascais słynie z pięknych plaż, malowniczego portu, a także Zamku pochodzącego z XVI wieku,  który był dawniej fortem obronnym miasta. Spacer. Wyjazd nad Ocean Atlantycki: PRZYLĄDEK CABO DA ROCA – najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy. Przejazd do SINTRY – miasta, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znane jest ze swoich pięknych pałaców, ogrodów i bujnej przyrody. Zwiedzanie. Przejazd do MAFRY, która  jest popularnym miejscem turystycznym ze względu na swoje historyczne dziedzictwo i architekturę - Pałac Mafra, zbudowany z inicjatywy króla Jana V, jest imponującym przykładem portugalskiego baroku, Bazylika Mafra ozdobiona bogatą dekoracją i pięknymi dziełami sztuki, warte uwagi jest także urokliwe centrum z tradycyjnymi portugalskimi uliczkami. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: 18.05.2024

Msza święta w Fatimie w Kaplicy Objawień. Śniadanie. Następnie spacer: nawiedzenie: Kaplicy Objawień – serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie.. Powrót, obiadokolacja, nocleg. Procesja światła.

Dzień 5: 19.05.2024

Śniadanie. Przejazd do AVEIRO – nazywane Wenecją Portugalii, ze względu na sieć kanałów, które przecinają miasta oraz rejsy tradycyjnymi łodziami, tzw. moliceiros. Czas wolny na odpoczynek i obiad na plaży w malowniczej dzielnicy wypoczynkowej Costa Nova, słynącej ze swoich kolorowych, pasiastych domków. Przejazd do VISEU. Spacer po mieście: Katedra Viseu - gotycka katedra zbudowana w XIII wieku, Fonte das Três Bicas (piękna fontanna z trzema strumieniami wody), Praça da República -  główny plac Viseu, Igreja da Misericórdia - kościół z XVII wieku, który wyróżnia się swoją fasadą i wnętrzem ozdobionym azulejos, czyli tradycyjnymi portugalskimi płytkami ceramicznymi. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6: 20.05.2024

Śniadanie. Przejazd do LAMEGO. Zobaczymy Santuário de Nossa Senhora dos Remédios, które zbudowano na szczycie góry św. Szczepana. Zachwyca tutaj nie tylko barokowa świątynia, ale również schody składające się z ponad 700 stopni i 9 platform. Sanktuarium słynie z licznych cudów, a obecnie Lamego jest jednym z najpopularniejszych ośrodków pielgrzymkowych w Portugalii. Zobaczymy również Sao Joao Do Pesqueira – piękną Kaplicę Miłosierdzia z barokową fasadą wyłożoną płytkami azulejos przedstawiającymi Chrystusa i Samarytanina i Chrystusa uzdrawiającego chorego.  Wyprawa do Doliny Douro – regionu apelacyjnego wina porto, którego krajobraz został wpisany na listę UNESCO. Rejs statkiem Regua do Pinhao. Wizyta w jednej z quint produkujących doskonałe wina. Degustacja. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: 21.05.2024

Śniadanie.. Przejazd do AMARANTE – miasteczko jest wspaniale położone w dolinie rzeki Tamego. Pierwszy most wybudowali tu starożytni Rzymianie. Maisteczko słynie z klasztoru, który  został wybudowany w miejscu dawnej pustelni św. Gonzalo na przełomie XVI/XVII w. W świątyni znajduję się grobowiec i figura św. Gonzalo. Przybywa tu corocznie wielu pielgrzymów, szczególnie kobiet, wierzy się bowiem, że dotknięcie figury Św. Goncalvo przynosi szczęście w miłości i daje płodność. Następnie wizyta w GUIMARÃES, które uważane jest za kolebkę Portugalii, gdyż pełniło rolę pierwszej stolicy kraju. Podczas wizyty mieście, warto zobaczyć zamek z X wieku oraz przejść się po historycznym centrum, które zostało wpisano na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu,  obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: 22.05.2024

Śniadanie w formie box’ów. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. 4.00 - Odprawa lotniskowa. 6.00 – wylot do Krakowa z przesiadką we Frankfurcie. Przylot do Polski o godz. 13:20. Zakończenie pielgrzymki.Ważne informacje

* Cena przy 35 os.