PORTUGALIA - HISZPANIA

PORTUGALIA - HISZPANIA

Program

Dzień 1: 29.04.2024

14:40 – zbiórka na lotnisku w Krakowie. Spotkanie z pilotem. Odprawa lotniskowa. 16:40 – wylot do Porto z przesiadką w Monachium. 23:20 – lądowanie w Porto. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2: 30.04.2024

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Zwiedzanie centrum SANTIAGO DE COMPOSTELA. Spacer  z przewodnikiem po Starym Mieście, które jest wpisane na listę UNESCO. Wizyta w jednej z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych, miejscu docelowej drogi Świętego Jakuba – Katedrze. Przejście do grobu świętego. Następnie przejście przez Drzwi Przebaczenia Puerta del Perdon. Msza Święta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: 01.05.2024

Śniadanie. Przejazd do PONTEVEDRA – miasta związanego ze św. Łucją. Spacer oraz wizyta w miejscu, gdzie Matka Boża objawiła się św. Łucji. Przejazd do VIANA DO CASTELO. Udamy się kolejką do Basílica de Santa Luzia, która położona jest na szczycie góry Monte de Santa Luzia. Jest to doskonały punkt widokowy – rozprzestrzenia się stąd piękna panorama na całe miasto, okoliczne miejscowości oraz rzekę Lima wpadającą do oceanu. Przejazd do Fatimy na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: 02.05.2024

Msza święta. Śniadanie. Całodzienny pobyt w FATIMIE. Nawiedzenie: Kaplicy Objawień – serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Przejazd na obiadokolację w Fatmie. Procesja. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji  z lampionami. Nocleg.

Dzień 5: 03.05.2024

Msza święta w Fatimie w Kaplicy Objawień. Śniadanie. Następnie wyjazd do BATALHA, gdzie znajdują się zespoły klasztorne, ujęte – z uwagi na piękno architektury i bogata historie – na liście UNESCO. Przejazd na zwiedzanie ALCOBACA, gdzie znajduje się usytuowane w samym centrum miasta monumentalne średniowieczne Opactwo Cystersów Santa Maria de AlcobaçaNastępnie wyjazd do NAZARE. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki  N.M.P. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg. Procesja światła.

Dzień 6: 04.05.2024

Msza święta w Kaplicy Objawień. Śniadanie. Przejazd do SANTAREM, w którym miał miejsce dwukrotny Cud Eucharystyczny. Przejazd do miasteczka OBIDOS – spacer po urokliwym miasteczku, pełnym krętych uliczek  i tradycyjnie malowanych domów z górującym nad miastem zamkiem. Wyjazd nad Ocean Atlantycki: PRZYLĄDEK CABO DA ROCA – najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

Dzień 7: 05.05.2024

Msza święta. Śniadanie. Przejazd w kierunku ÉVORY. To miasto z bogatą przeszłością, charakteryzujące się najlepiej zachowanym historycznym centrum w Portugalii. Ze względu na swoją wyjątkowość zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W trakcie wizyty będziemy mogli podziwiać różnorodne zabytki, w tym imponującą Katedrę, uważaną za jeden z największych biskupich kościołów średniowiecznych w Portugalii. Zobaczymy również Kaplicę Kości, znajdującą się przy wejściu do kościoła św. Franciszka. Nazwa kaplicy wywodzi się z faktu, że wnętrze jest ozdobione ludzkimi czaszkami i kośćmi. Przejazd do ALFAMY do Cristo Rei – to tutaj znajduje się pomnik i sanktuarium poświęcone Najświętszemu Sercu Jezusa Chrystusa. Z punktu widokowego rozprzestrzenia się widok na całą Lizbonę. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8: 06.05.2024

Śniadanie. Zwiedzanie LIZBONY rozpoczniemy od Dzielnicy Belem. Zobaczymy m.in. Klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Wieżę Belem. Następnie spacer uliczkami starego miasta – Plac Rossio, Łuk Triumfalny. Przejazd na lotnisko. Odprawa. Wylot o 16:25 do Krakowa z przesiadką we Frankfurcie. Przylot do Krakowa o godzinie 23:45. Zakończenie pielgrzymki.

Ważne informacje

CENA:*

  • 2100 PLN + 550 EURO – 40 osób 
  • 2200 PLN  + 550 EURO – 35 osób 
  • Zaliczka płatna do 3 dni od daty podpisania umowy
  • Dopłata do 30 dni przed pielgrzymką
  • W przypadku chęci wpłaty całości w PLN konieczny kontakt z biurem w celu przewalutowania w dniu wpłaty
  • W przypadku wyboru opcji: UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI - wpłata konieczna do 3 dni od daty podpisania umowy lub w dniu zawarcia umowy, gdy do rozpoczęcia podróży jest mniej niż 30 dni.
  • Koszty realizacji programu płatne u pilota w gotówce w 1 dniu wyjazdu
  • Do przekroczenia granicy niezbędny jest ważny paszport lub dowód osobisty