JAPONIA

JAPONIA

Program

Dzień 1: 24.04.2024

Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 12:00. Odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot o godz. 15:00, lądowanie w Dubaju o godz. 22:45. Przesiadka w Dubaju. Możliwość zarezerwowania za dodatkową opłatą hotelu na terminalu w oczekiwaniu na kolejny lot. Dla pozostałych na lotnisku istnieje wiele stref odpoczynku gdzie można się zrelaksować i odpocząć.

Dzień 2: 25.04.2024

Wylot z Dubaju i godz. 07:50. Przelot do Tokio, lądowanie o godz. 22:35. Przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 3: 26.04.2024

Śniadanie. Spacer przez dynamiczne biznesowe dzielnice Otemachi i Marunouchi. To serce japońskiej gospodarki, a także świadectwo nowoczesnej architektury i dynamicznego życia miasta. Następnie przeniesiemy się do luksusowej dzielnicy Ginza, gdzie znajdują się ekskluzywne butiki, renomowane restauracje i kulturalne ośrodki. W dalszej części dnia przeniesiemy się na plac przed Pałacem Cesarskim. To symboliczne miejsce, gdzie znajduje się słynny "podwójny" most Nijubashi oraz fascynujący widok na zabudowania pałacowe, będące główną rezydencją Cesarza Japonii. Następnie spacer po dzielnicy Shinjuku - pełnej życia zarówno za dnia, jak i nocą. Tam zwiedzamy kolorowe uliczki i tradycyjne bary. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 4: 27.04.2024

Po śniadaniu wyjście na zwiedzanie Tokio (przy pomocy komunikacji miejskiej). Odwiedzimy Senso-ji Temple, najstarszą buddyjską świątynię w mieście, i spacerujemy po Nakamise Shopping Street, gdzie można kupić pamiątki i tradycyjne japońskie przysmaki. Następnie odwiedzimy Katedrę Najświętszej Marii Panny w Tokio. Kolejnym przystankiem jest słynne Shibuya Crossing, gdzie obserwować można tłumy przechodzących ludzi. Czas wolny. Na zakończenie dnia obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: 28.04.2024

Po śniadaniu rozpoczynamy dzień od zjazdu na południe do Nagasaki superszybkim pociągiem Shinkansen. Następnie przenosimy się do Parku Narodowego Unzen-Amakusa, gdzie zakwaterowani jesteśmy w masywie wulkanu Unzen - znanego z filmu Martina Scorsese "Milczenie". Wędrujemy w okolicach wulkanu, zwiedzając miejsca, gdzie chrześcijańscy męczennicy zostali upamiętnieni. Podziwiamy fascynujące zjawiska wulkaniczne, takie jak gorące źródła, fumarole i unikalne formacje wulkaniczne. Zostajemy zakwaterowani w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim, czyli ryokanie, wyposażonym w onsen - łaźnie z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego. Uroczysta japońska kolacja jest serwowana w tradycyjnych strojach, co pozwala nam lepiej poznać lokalną kulturę. Nocleg odbywa się w okolicy wulkanu Unzen, gdzie możemy cieszyć się spokojem i pięknem natury tego unikatowego obszaru.

Dzień 6: 29.04.2024

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Nagasaki, miasta związanego z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego. Nasze pierwsze miejsce to Klasztor w Hongochi, znany także jako Niepokalanów Japoński, gdzie znajduje się kościół - jedno z najważniejszych dzieł św. Maksymiliana w Japonii. W klasztorze możemy zwiedzić muzeum z wieloma eksponatami poświęconymi Świętemu, w tym jego celę, maszyny drukarskie i miejsce wydawnictwa japońskiego „Rycerza Niepokalanej”, a także bogatą wystawę fotografii. Następnie uczestniczymy we Mszy Świętej i odwiedzamy groty z Lourdes zbudowane przez św. Maksymiliana w pobliżu klasztoru. Kontynuujemy nasze zwiedzanie w Kościele Oura, najstarszym kościele w Japonii i miejscu, gdzie św. Maksymilian Kolbe przebywał podczas pobytu w Nagasaki. Odwiedzamy także dom, w którym mieszkał święty. W muzeum poświęconym działalności polskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom, którzy często zmuszani byli do ukrywania się, poznajemy jego historię. Następnie kierujemy się do Muzeum i pomnika 26 męczenników, w tym św. Pawła Miki i jego towarzyszy, które zostały odwiedzone przez Jana Pawła II i Matkę Teresę. Po tym doświadczeniu udajemy się do Muzeum Bomby Atomowej, gdzie zobaczyć można historię straszliwego wybuchu bomby atomowej i spacerujemy do Parku Pokoju, aby zatrzymać się na chwilę refleksji. Obiadokolacja. Mamy również możliwość zrelaksowania się w onsenach i skorzystania z zdrowotnych kąpieli. Nocleg odbywa się w okolicy wulkanu Unzen, co dodatkowo dodaje uroku naszej podróży.

Dzień 7: 30.04.2024

Z samego rana wyruszamy Shinkansenem do Kioto (śniadanie w formie boxów na wynos), historycznej stolicy Japonii. Nasze pierwsze miejsce to park ze Świątynią Złotego Pawilonu, który jest wpisany na listę UNESCO i uznawany za jeden z najbardziej okazałych zabytków historycznych w kraju kwitnącej wiśni. Kolejnym punktem naszego zwiedzania jest katedra św. Franciszka Ksawerego - miejsce, gdzie pierwszy misjonarz Japonii rozpoczął swoją działalność. Zobaczymy również malowniczy las bambusowy, który jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej znanych miejsc w okolicy. Po południu spacerujemy wzdłuż rzeki Kamo do słynnej dzielnicy gejsz Gion. Tam zobaczymy tradycyjną zabudowę dawnej stolicy państwa i możemy zapoznać się z fascynującą kulturą gejsz. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: 01.05.2024

Po śniadaniu przejazd do słynnego kompleksu świątynnego Fushimi Inari. Znany ze swoich charakterystycznych karmazynowych bram torii, które tworzyły wąskie korytarze prowadzące w głąb lasu, sanktuarium to jest ważnym miejscem kultu w japońskiej tradycji shintō. Każda brama, w japońskiej kulturze uważana za przejście między światami ludzi a duchów, była ozdobiona napisami i symbolem Inari – bóstwa ryżu i płodności. Następnie podróż (pociągiem) do Akity znanej jako miejsce objawień Matki Bożej. To miasto przyciąga pielgrzymów i wiernych z całego świata. Podczas wieczoru zaplanowana jest wizyta w kościele św. Augustyna, gdzie odbędzie się Msza św. Następnie zwiedzanie pomnika męczenników chrześcijańskich północnej Japonii. Obiadokolacja oraz nocleg w Akicie.

Dzień 9: 02.05.2024

Po śniadaniu odwiedzenie Sanktuarium Maryjnego poświęconego Matce Bożej Płaczącej. W trakcie wizyty okazja do zobaczenia klasztoru, w którym Matka Boża objawiła się Agnieszce Katsuko Sasagawie. Wyjątkowa figura Matki Bożej płaczącej, która stała się symbolem Akity, również znajduje się w tym miejscu. Popołudniowy przejazd do Tokio. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10: 03.05.2024

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w okolicach Góry Fuji - symbolu Japonii. Co najmniej 2 punkty widokowe na najbardziej znany wulkan oraz gdy pogoda pozwoli wjazd na 5 stację pod wulkanem. Powrót do Tokio. Przejazd na lotnisko w Tokio około godz. 21:00. Odprawa biletowo-paszportowa.

Dzień 11: 04.05.2024

Wylot do Dubaju o godz. 00:05. Lądowanie w Dubaju o godz. 06:20, przesiadka i lot do Polski o godz. 08:10. Lądowanie w Warszawie o godz. 12:15. Zakończenie pielgrzymki.

Opis

na zapytanie: pielgrzymki@ddpt-iter.pl

Ważne informacje

* Cena orientacyjna uzależniona od kursu JPY (kwota w zł za pielgrzymkę będzie przeliczana wg średniego kursu waluty z dnia wpłat z waluty JPY)