GRECJA

Zwiedzanie + wypoczynek

GRECJA

Program

Dzień 1: 23.08.2024

Spotkanie na lotnisku w Krakowie. Wylot do Aten Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg w Atenach.

Dzień 2: 24.08.2024

Śniadanie. Przejazd do ATEN. Zwiedzanie Akropolu to eksploracja historycznego kompleksu budowli na wzgórzu w Atenach, obejmująca takie znane zabytki jak Partenon, Erechtejon, Bramę Propyleje oraz wiele innych starożytnych struktur, stanowiących ważną część greckiej historii i architektury. Następnie wzgórze Areopagu – na którym Apostoł Paweł przemawiał do Greków (przy którym modlił się Papież Jan Paweł II), dalej Grobu Nieznanego Żołnierza, spacer po Monastyrach, Place – sercu Aten. Msza Święta w Katedrze Katolickiej pod wezwaniem Świętego Dionizego Aeoropagity. Przejazd w stronę Delf. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Arachovej.

Dzień 3: 25.08.2024

Po śniadaniu przejazd do DELF – serca starożytnej Grecji, gdzie znajdują się wspaniałe zabytki antyczne położone w masywie gór Parnas. Swą sławę Delfy zawdzięczają wyroczni, do której przychodziły pielgrzymki Greków szukających porad w sprawach polityki, wojny, miłości. Zwiedzanie – Marmara (sanktuarium Ateny, Tolos – pocztówkowy symbol Delf); źródło Kastalskie; Okrąg Święty (ruiny świątyni Apollina, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, teatr na 5.000 widzów, stadion). Przejazd do Kalambaki. Obiadokolacja i nocleg w Kalambace.

Dzień 4: 26.08.2024

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na zwiedzanie METEORÓW, wiszących klasztorów. Niesamowite cuda natury – klasztory zawieszone między niebem, a w których toczy się życie monastyczne od średniowiecza. Przejazd na południe. Krótki postój pod TERMOPILAMI przy pomniku Króla Leonidasa, miejsca wielkiej bitwy pomiędzy Grekami a Persami w 480 r. p.n.e. Gorące wrota – źródło termalne. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 5: 27.08.2024

Śniadanie. Wypoczynek na plażach PELOPONEZU. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6: 28.08.2024

Śniadanie. Wypoczynek całodzienny. Obiadokolacja. Nocleg. 

Możliwe fakultety w tym dniu: 

- REJS – NAUPLION NOCĄ Z TOLO – od 20:00 do ok. 24:00. Spędź przyjemny wieczór w Nauplion podczas wieczornego rejsu odpływającego z Tolo - koszt: ok. 15 EURO

- ZAKYNTOS – REJS CAŁODZIENNY – OK. 100 EURO

Dzień 7: 29.08.2024

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie STAROŻYTNEGO KORYNTU, który kojarzony jest głownie ze Św. Pawłem i jego ewangelizacja Europy. Tutaj założył największa gminę żydowska i tutaj spędził aż 18 miesięcy. Zwiedzimy agore z bema-mównicą, z której przemawiał do Koryntian, zobaczymy świątynię Apollona z VI w p.n.e., poznamy historie Heter, które służyły Afrodycie. Przejazd do EPIDAUROS.  Zwiedzanie Epidaurosu pozwala odkryć starożytne sanktuarium położone w Grecji. Główną atrakcją jest zachowany w doskonałym stanie teatr, który datowany jest na V wiek p.n.e. oraz inne starożytne ruiny, które pozwalają poznać historię tego miejsca.  Przejazd do NAFPLIO, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z okupacji tureckiej. Spacer po mieście – jedna z najpiękniejszych starówek Peloponezu. Przejazd do hotelu. Odpoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: 30.08.2024

Po śniadaniu – wczesne śniadanie, wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Transfer na lotnisko i wylot do Polski do Krakowa. Zakończenie Pielgrzymki.

Opis

PIELGRZYMKA POTWIERDZONA

Ważne informacje

  • Zaliczka w wysokości 250 EUR + 20 PLN (składka TFP, TFG) płatna do 3 dni od daty podpisania umowy na konto podane w umowie
  • Dopłata do całości – 680 EUR płatne do 23.07.2024
  • W przypadku chęci wpłaty całości w PLN konieczny kontakt z biurem w celu przewalutowania. 
  • Warunkiem uczestnictwa jest ważny dowód osobisty lub paszport
  • W przypadku wyboru opcji: UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI - wpłata konieczna do 3 dni od daty podpisania umowy lub w dniu zawarcia umowy, gdy do rozpoczęcia podróży jest mniej niż 30 dni.