Izrael i Jordania

Izrael i Jordania

Program

Dzień 1: 16.03.2019

Zbiórka na lotnisku Kraków - Balice .Przelot do Izraela na lotnisko Eilat- Ovda. Przejazd na granice izraelskojordańską odprawa paszportowa. Przejazd jeepami na pustyni Wadi Rum. Podziwianie  zachodu słońca na pustyni , nocleg  w namiotach beduińskich. Tradycyjna obiadokolacja oraz wieczór w niesamowitej scenerii pustyni


Dzień 2: 17.03.2019

Po śniadania przejazd do Wadi Mussa (Petra)zwiedzanie Petry – starożytnego miasta wykutego w różowym piaskowcu (amfiteatr, grobowce, świątynie). Koło godziny 18:00 przejazd do hotelu czas odświeżenie się oraz obiadokolacje . Dla chętnych możliwość skorzystania w wieczornego zwiedzania Petry ( koszt 50 USD )


Dzień 3: 18.03.2019

Po śniadaniu wyjazd na górę Nebo, gdzie wg tradycji zmarł Mojżesz. Zwiedzanie Madaby. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

Dzień 4: 19.03.2019

Po śniadaniu przejazd oraz  zwiedzanie Macherontu – forteca Heroda Wielkiego, przejazd nad rzekę Jordan gdzie znajduje się miejsce chrztu Jezusa (Betania), a następnie Karak – zamek krzyżowców z XII wieku /lub przejazd nad gorące źródła Main Spa (z możliwością kąpieli). Powrót i zwiedzanie Ammanu. Kolacja i nocleg w Ammanie.


Dzień 5: 20.03.2019

Po śniadaniu zwiedzanie Jarashu (dawna Geraza) – miasto z okresu rzymskiego, fakultatywny przejazd do Gadary, a następnie wjazd do Izraela przez most Szejka Husaina. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Tyberiadzie.


Dzień 6: 21.03.2019

Po śniadaniu  rejs łodzią po jeziorze Galilejskim. Następnie nawiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej.  Przejazd i zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Przejazd w kierunku Hajfy - Góra Karmel. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.


Dzień 7: 22.03.2019

Po śniadaniu  przejazd do Jerozolimy: zwiedzanie Starego Miasta, Kościół Litostrotos  – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Kościół św. Anny i Ecce homo. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8: 23.03.2019

Po śniadaniu wyjazd autokarem do Cezarei. Cezarea Nadmorska została założona w 20 r. p.n.e. przez króla Judei Heroda Wielkiego na terenie dawnej osady helleńskiej - Wieży Stratona. Była kiedyś jednym  z ważniejszych portów morskich - pełniła podobną rolę do współczesnego portu w Hajfie. Cezarea Nadmorska była dawniej siedzibą rzymskich prokuratorów. Mieszkali w niej rzymski prefekt Poncjusz Piłat, św. Filip prowadził swoją działalność, św. Piotr przemawiał do setnika Korneliusza, a św. Paweł został tu uwięziony.  Czas na plażowanie  i odpoczynek nad Morze Śródziemnym . Powrót do Betlejem . Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.


Dzień 9: 24.03.2019

Po śniadaniu przejazd przez Pustynię Judzką  z krótkim postojem w Jerycho. Przejazd nad Morze Martwe z możliwością kąpieli. Fakultatywne zwiedzanie Qumran – miejsca gdzie odnaleziono rękopisy, zawierające teksty biblijne i/lub Masady – twierdzy, będącej symbolem heroicznej walki. Powrót do Betlejem, obiadokolacja  i nocleg .


Dzień 10: 25.11.2019

Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota Mleczna, Pole Pasterzy.  Następnie przejazd do Jerozolimy oraz czas wolny Powrót do Betlejem obiadokolacja  w lokalnej restauracji . Powrót do hotelu nocleg .

Dzień 11: 26.03.2019

Po śniadaniu przejazd do Tel Awiwu . Zwiedzanie Jaffy , msza święta w kościele św. Piotra . Przejazd na lotnisko  odprawa biletowa  paszportowa . Powrót do kraju w godzinach nocnych.


Ważne informacje

W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje. Program ma charter ramowy i może ulec zmianie. W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych  w danym dniu.  

PASZPORT – ważny co najmniej 6 miesiące od daty powrotu, paszport nie może zawierać pieczątek m.in. libańskich, libijskich i syryjskich. Zgodnie z polsko-izraelską umową o ruchu bezwizowym obywatele polscy od 2000r. nie potrzebują wiz. Podczas odprawy po przylocie otrzymują Państwo wizę, którą należy zachować do końca pobytu w Izraelu.  

Pielgrzymka realizowana przy grupie min 30 osób

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna