Nieszablonowa Italia

Rekolekcyjny weekend majowy - prowadzi ks. Krzysztof Orzeł

Nieszablonowa Italia

Program

Dzień 1: 25/26.04.2019

Zbiórka. Wyjazd w nocy w kierunku Austrii. Przyjazd do MARIAZELL. Sanktuarium znajdujące się tutaj jest jednym
z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego w Europie Środkowej. Papież Jan Paweł II odwiedził tutejszą Bazylikę Narodzenia NMP (Mariä Geburt) 13 września 1983 r., natomiast Benedykt XVI 8 września 2007 roku. Nawiedzenie sanktuarium. Przejazd do Włoch. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: 27.04.2019

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pod wyciąg (gondola). Wjazd na MONTE SANTO DI LUSSARI. Msza Święta. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej. Zjazd kolejką. Przejazd do WERONY – krótkie zwiedzanie - amfiteatrz I wieku /z zewnątrz/, Piazza delle Erbe z malowniczym targiem i Plac Dantego, Dom Julii na Via Capello, Kościółek Santa Maria Antica z grobowcami Scaligierich. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3: 28.04.2019

Śniadanie. Przejazd do SANTA MARIA DELLA CORONA: Sanktuarium Maryjne wprost „zawieszone na półce skalnej w alpejskiej grupie Montebaldo niedaleko Werony. To niesamowite miejsce pojawiło się również na szlaku papieża – pielgrzyma św. Jana Pawła II. Przejazd do BOLONII. Zobaczymy najstarszy na świcie Uniwersytet, główny plan miasta -Piazza Maggiore, drugą pod względem wielkości świątynię we Włoszech- Bazylika San Petronio. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 4: 29.04.2019

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie FLORENCJI- stolicy Toskanii. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Kościół Santa Croce ( z zewnątrz)- miejsce pochówku najsławniejszych Włochów z Michałem Aniołem na czele, Piazza della Signoria, wraz z Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio- Most Złotników, katedra Santa Maria del Fiore ( z zewnątrz). Przejazd do SAN GIMIGNANO  zwanego średniowiecznym Manhattanem, którego historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: brukowana Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo, kościół kolegiacki z cyklami fresków autorstwa Bartola di Fredi i Barny da Siena. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5: 30.04.2019

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd  do SIENY, nawiedzenie kościoła Dominikanów  z relikwiami św. Katarzyny, następnie przejście do Katedry oraz na plac miejski, Krótki spacer po mieście. Msza święta. Przejazd do średniowiecznego miasteczka położonego na szczycie wulkanu - ORVIETO. Przejazd kolejką do miasta. Zwiedzimy tu jedną z najpiękniejszych katedr gotyckich we Włoszech, znajdującą się na placu Piazza del Duomo. KATEDRA DUOMO w Orvieto kryje wewnątrz cenne relikwie: hostię i kapłański korporał Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: 01.05.2019

Po śniadaniu przejazd do WATYKANU. UDZIAŁ W AUDIENCJI - W przypadku nieobecności Papieża na Watykanie realizowany będzie program zwiedzania. Dalsze zwiedzanie RZYMU. Spacer na po Rzymie barokowym: Piazza Navona, Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi. Msza święta. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 7: 02.05.2019

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie WATYKANU: Plac i Bazylika św. Piotra.  Następnie skierujemy się do miejscowości CASTEL GANDOLFO, gdzie zobaczymy letnią rezydencję papieży. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8: 03.05.2019

Śniadanie. Wykwaterowanie. Następnie udamy się do PERUGII. Spacer po miasteczku podczas którego zobaczymy m.in.: Piazza IV Novembre, przy którym znajduje się wykonana z marmuru i brązu fontanna oraz gotycka katedra San Lorenzo. Przejazd nad JEZIORO TRASIMENO. Krótki odpoczynek.Przejazd do  ASYŻU. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem św. Franciszka i św. Klary. Spacer po średniowiecznym miasteczku śladami św. Franciszka oraz św. Klary. Msza święta. Przejazd do Santa Maria della Angeli, gdzie zobaczymy Porcunkulę- kaplicę, którą własnymi rękami wyremontował św. Franciszek. Przejazd do hotelu.

Dzień 9: 04.05.2019

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GUBBIO – miejsce gdzie miało miejsce spotkanie św. Franciszka z wilkiem. Przejazd do AREZZO. Urocze toskańskie miasteczko. Najcenniejszym zabytkiem miasteczka jest XIII-wieczny kościół San Francesco z XV-wiecznym cyklem fresków. Charakterystyczny dla miasta jest rozległy pochylony stromo plac – Piazza Grande. Przejazd do SAN MARINO. Zwiedzanie  jednego z najmniejszych państw na świecie. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Rimini. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10: 05.05.2019

 Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie RAWENNY słynącej z przepięknych kościołów zdobionych mozaikami. Do jednego z takich kościołów należy świątynia św. Witalisa- Jeden z najważniejszych zabytków wczesnego chrześcijaństwa we Włoszech. Wzniesiona w 525 r. na planie ośmiokąta, we wnętrzach której znajdują się bezcenne na skalę światową mozaiki. Po zwiedzaniu wyjazd w kierunku Polski. 

Dzień 11: 06.05.2019

Przyjazd do Tarnowa

Ważne informacje

1. Pielgrzymka z konferencjami rekolekcyjnymi - Ks. Krzysztof Orzeł

2. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
3. Ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego - 700 zł za cały pobyt - 9 noclegów
4. Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji  w przypadku zachorowania nagłego - 3% ceny Pielgrzymki,
w przypadku zachorowania związanego z chorobą przewlekłą - 7% ceny.
5. W przypadku nie zebrania się pełnej grupy cena będzie rekalkulowana.


Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna