Portugalia

Weekend majowy - brak wolnych miejsc

Portugalia

Program

Dzień 1: 29.04.2019

Zbiórka w parafii . Przejazd na lotnisko do Krakowa autokarem. Odprawa lotniskowa.  10.50 - Wylot do Lizbony. Międzylądowanie we Frankfurcie.  15.15 - Lądowanie w Lizbonie. Odbiór bagaży.  Przejazd do Sanktuarium Chrustysa Króla - Msza Święta. Dla chętnych wjazd na  platformę widokową, skąd rozpościera sie przepiękny widok na stolicę Portugalii. (6 euro) Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 30.04.2019

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Lizbony. Zwiedzanie DZIELNICYBELEM.  Zobaczymy m.in. Klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Wieżę Belem.  Następnie przejazd na dalsze zwiedzanie LIZBONY . BAIRRO ALTO - spacer uliczkami, dzielnica Baixa, miejsce spotkań mieszkańców miasta - Plac Rossio, Łuk Triumfalny, Katedra  i Kościół Dominikanów.  Msza Święta Wyjazd nad Ocean Atlantycki: PRZYLĄDEK CABO DA ROCA – najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy. Czas wolny na odpoczynek.  Przejazd do Fatimy.  Obiadokolacja.  Udział w Modlitwie Różańcowej  i procesji  z lampionami. Nocleg.

Dzień 3: 01.05.2019

 Śniadanie. Po Mszy św. w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata,nawiedzenie: Kaplicy Objawień - serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Czas wolny.  Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji  z lampionami. Nocleg.

Dzień 4: 02.05.2019

 Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do BATALHA I ALCOBACA – zwiedzimy dwa zespoły klasztorne, ujęte – z uwagi na piękno architektury i bogata historie – na liście UNESCO. Następnie wyjazd  NAZARE. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P.   Czas wolny na odpoczynek. Powrót ,obiadokolacja, nocleg. Procesja światła. 

Dzień 5: 03.05.2019

Śniadanie. Msza Święta. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Po południu zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w TOMAR. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Uczestnictwo w Nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

Dzień 6: 04.05.2019

Po porannej Mszy Świętej wyjazd na północ Portugalii do PORTO. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Portugalii, stolicy słynnych portugalskich win. Zwiedzanie starego miasta , które wraz z klimatycznym nabrzeżem rzeki Duoro wpisane zostało na listę UNESCO. Spacer po centrum : Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Pomnik Piotra IV, Casa do Infante- miejsce urodzin Henryka Żeglarza. Przejazd do hotelu w SANTIAGO DE COMPOSTELA.  Obiadokolacja i nocleg

Dzień 7: 05.05.2019

Śniadanie. Czas wolny w Santiago. Przejazd do sanktuarium w PONTEVEDRA, gdzie s. Łucja przebywaław nowicjacie i gdzie w 1925 r miała kolejne objawienia. Powrót do Fatimy, obiadokolacja.Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła.

Dzień 8: 06.05.2019

Po porannej Mszy Świętej, śniadanie.  Przejazd do Sintry – spacer po urokliwym miasteczku, perełka kultury portugalskiej, miejsce mrocznych obrzędów pogańskich, romantyczne ogrody, ulubione miejsce Lorda Byrona i innych angielskich romantyków. Dawne, letnie rezydencje królów Portugalii. Przejazd na lotnisko. 14.00 - odprawa lotniskowa.  16.20 POWRÓT SAMOLOTEM DO KRAJU. Międzylądowanie we Frankfurcie. 23.30 - Transfer autokarem z lotniska na miejsce zbiórki.

Ważne informacje


  • Program jak i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec niewielkim zmianom.
  • Ubezpieczenie nie obejmuje kosztów leczenia chorób przewlekłych - zgłoszenia w biurze - KOSZT 35 ZŁ
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 3,5 % ceny imprezy
  •  Dopłata do pokoju 1 osobowego – 18 EURO /NOC

  • Dokumentem podróżnym jest ważny dowód osobisty lub paszport

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna