Medjugorie

Weekend majowy

Medjugorie

Program

Dzień 1: 26.04.2019

Zbiórka w Tarnowie w godzinach nocnych. Poranny dojazd do WIEDNIA. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem – stolica i największe miasto Austrii. Znajduje się w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem. Jest miastem statutarnym, tworząc jednocześnie odrębny kraj związkowy. Historyczne centrum miasta, pełne zabytków ze wszystkich epok historycznych z przewagą XIX-wiecznego historyzmu i secesji przełomu XIX i XX w., zostało w 2001 wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Mariji Bistricy, Msza Święta.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 27.04.2019

Wykwaterowanie. Msza Święta w Mariji Bistricy.  Przejazd w stronę Medjugorje. Po drodze zwiedzanie PLITVICKICH JEZIOR. Dojazd do Međjugorje, Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: 28.04.2019

Śniadanie. Wejście na górę objawień w Međjugorje – PODBRDO, odmówienie różańca na dróżkach różańcowych, Spotkanie z „LUDŹMI MEDJUGORIA”  i wspólnotą Cenacollo, spacer po Medjugorie.  Msza ŚwiętaObiadokolacja .Wieczorny program modlitewny.

Dzień 4: 29.04.2019

4.30 Droga Krzyżowa na GÓRĘ KRIŻEWAC – na górze znajduje się Krzyż upamiętniający 1900tną rocznicę Męki Pańskiej. Następnie śniadanie i Msza Święta.  Przejazd do Chorwacji na wypoczynek do MIASTECZKA GRADAC - niezwykle urokliwe miasteczko z  najdłuższą plażą  na Makarskiej RiwierzePowrót do Medjugorje. Obiadokolacja, wieczorny program modlitewny.

Dzień 5: 30.04.2019

Śniadanie, Msza Święta. Przejazd nad wodospady KRAVICA – zespół wodospadów położonych na rzece Trebižat. Odpoczynek, czas  na zdjęcia. Przejazd do MOSTARU – zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny. Spacer z przewodnikiem. Czas wolny. Obiadokolacja, wieczorny program modlitewny.

Dzień 6: 01.05.2019

Śniadanie. Wyjazd do DUBROWNIKA - PERŁY ADRIATYKU.  Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym. W programie zwiedzania miasta uznanego za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego: Brama Pile, ulica Placa, wieża zegarowa oraz spacer wzdłuż murów miejskich. Msza Święta.   Obiadokolacja, udział w nabożeństwach. Nocleg.

Dzień 7: 02.05.2019

Wykwaterowanie, śniadanie. Wyjazd w kierunku VEPRIĆ – chorwackie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Położone na zboczach zalesionych gór, pozostaje w harmonii z naturalnym otoczeniem.   Msza Święta. Przejście do MAKARSKIEJ. ( Spacer ok. 20 minut) . Odpoczynek na plaży. Obiadokolacja we własnym zakresie (w mieście  znajduje się wiele regionalnych restauracji położonych nad brzegiem morza), czas wolny, Przejazd nocny w stronę domu.

Dzień 8: 03.05.2019

Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych,  przejazd na miejsce zbiórki.

Ważne informacje

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego – 25 euro dzień

3. Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji  w przypadku zachorowania nagłego - 3% ceny Pielgrzymki,

w przypadku zachorowania związanego z chorobą przewlekłą - 7% ceny.

4. W przypadku nie zebrania się pełnej grupy cena będzie rekalkulowana

  • DODATKOWE UBEZPIECZENIE:
  • od chorób przewlekłych - 50 zł
  • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania nagłego - 55 zł
  • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych-110zł

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna