Szlakiem Bałtyckich Latarni Morskich

Szlakiem Bałtyckich Latarni Morskich

Program

Dzień 1: 9/10.08.2019

Zbiórka. Wyjazd w kierunku GDAŃSKA. Przyjazd w godzinach porannych. Zwiedzanie zabytkowej Latarni Morskiej Gdańsk Nowy Port. Następnie przejazd do centrum i  zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Spacer Traktem Królewskim, ulica Długa z pięknymi fasadami kamienic, Dom Uphagena, Złota Kamieniczka, Długi Targ z Fontanną Neptuna, która jest symbolem związku Gdańska z morzem. Ponadto zobaczymy Ratusz Głównego Miasta, największą w Polsce zabytkową świątynię – XII –wieczny kościół Mariacki, Dwór Artusa, zabytkowy żuraw (najstarszy w Europie zachowany dźwig z XV wieku). Czas wolny. Msza święta.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: 11.08.2019

Śniadanie. Wykwaterowanie. Msza św. Przejazd do JAROSŁAWCA, gdzie podziwiać będziemy wysokie i strome klify z licznymi punktami widokowymi oraz odnowioną po wojnie 30-metrową latarnię morską z 1838 r. następnie udamy się do DARŁOWA, gdzie kolejną latarnię morską pochodzącą z XIX wieku. Wypoczynek na plaży. Przejazd do hotelu w okolicach Koszalina. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3: 12.08.2019

Śniadanie. Wykwaterowanie. Msza św. Spacer po KOSZALINIE. Najstarszym zabytkiem tego miasta jest XIV wieczna katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, w której na szczególną uwagę zasługują 50 –głosowe organy o przepięknym brzmieniu. Zobaczymy również fragmenty murów obronnych, oraz dawną kaplicę Zamku Książąt Pomorskich. Obejrzymy również gotycką kamienicę – Domek Kata, który obecnie jest siedzibą teatru, młyn wodny oraz secesyjną kamienicę- Pałac Młynarzy. Następnie udamy się do GĄSEK oraz KOŁOBRZEGU, gdzie zobaczymy kolejne latarnie. Spacer po Kołobrzegu znanego z walorów uzdrowiskowych (od XVIII w.) i wypoczynkowych. Najważniejszym zabytkiem  miasta jest XIV-wieczna bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w której zachowały się niezwykle cenne dzieła sztuki średniowiecznej. Ponadto zobaczymy Akademię Rycerką, Pałac Brunszwickich, Ratusz, do ciekawych atrakcji miasta należą również forty. Spacer ulicą Dubois , pełną sklepów, winiarki, kawiarenek. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4: 13.08.2019

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości NIECHORZE, gdzie zobaczymy najpiękniejszą na polskim wybrzeżu latarnię morską. Zbudowana jest z czerwonej i żółtej cegły, a jej światło wysyłane jest z wysokości 63 m. n.p.m. i widoczne jest z odległości niemal 40 km. Wieżę okala 60 letni ogród. Przejazd do KAMIENIA POMORSKIEGO, którego nazwa pochodzi od ogromnego głazu spoczywającego w wodach Zalewu Kamieńskiego. Zobaczymy tu wspaniałe budowle: średniowieczne mury obronne z XIII-XIV wieku, Bramę Wolińską, wspaniałą XII-wieczną katedrę z pięknymi barokowymi organami, wyposażonymi w ruchome figury. Msza święta. Przejazd do Latarni Morskiej Kikut (NIE JEST UDOSTĘPNIONA DO ZWIEDZANIA). Następnie udamy się do letnie stolicy Pomorza Zachodniego- MIĘDZYZDROJÓW, znanych również jako filmowa stolica Polski oraz słynących z leczniczych kąpieli morskich.  Zobaczymy piękne, stare, drewniane domy, 400-metrowe molo, spacer Promenadą Gwiazd, wejście do Muzeum Figur Woskowych. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5: 14.08.2019

Śniadanie. Wykwaterowanie. Msza św. Przejazd do ŚWINOUJŚCIA. Jedyne w Polsce miasto położone na wyspach (44), znane jako miasto uzdrowiskowe. Panoramę Świnoujścia najlepiej podziwiać z najwyższej w Polsce latarni morskiej Latarnia Morska Świnoujście - 68 m. n.p.m., na którą wiedzie ponad 300 krętych schodów. Zobaczymy również Kościół Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Morza oraz Fort Gerharda oraz następną latarnię Stawa Młyny (z zewnątrz) malowniczo położoną przy ujściu Świny do Bałtyku. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6: 15.08.2019

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na zwiedzanie SZCZECINA. Jest to miasto o bogatej historii a jego wizytówka to promienisty układ ulic i szerokie aleje. Układ urbanistyczny przypomina ten w Paryżu, dlatego miasto zwane jest „polskim Paryżem”. Msza święta. Spacer po mieście z przewodnikiem podczas którego zobaczymy: renesansowy zamek książąt pomorskich, Wały Chrobrego, Stare Miasto z Ratuszem Staromiejskim oraz gotyckim kościołem św. Jana Ewangelisty. Zobaczymy także barkowe bramy miejskie: Portową i Królewską. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Tarnowa.

Opis

Ramowy program planowanego wyjazdu. Cena zostanie podana wkrótce...

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna