Izrael - weekend majowy

Izrael - weekend majowy

Program

Dzień 1: 30.04.2019

Zbiórka na lotnisku w Krakowie . Odlot do Izraela – Tel Awiw. Przylot, przejazd do Tel Awiwu zwiedzanie Jaffy, Msza święta w kościele św. Piotra. Następnie przejazd do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 2: 01.05.2019

Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd autokarem do Ain Karem, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3: 02.05.2019

Po śniadaniu wyjazd autokarem do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4: 03.05.2019

Po śniadaniu wyjazd autokarem do Jerozolimy: zwiedzanie Starego Miasta. Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Kościół św. Anny i Ecce homo. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5: 04.05.2019

Po śniadaniu wyjazd w okolice jeziora Genezaret: Góra Błogosławieństw, Kafarnaum – dom św. Piotra, Tabga – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Nad jeziorem możliwość zakupienia obiadu – ryby św. Piotra, oraz rejs po jeziorze. Następnie Jardenit (Jordan) – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 6: 05.05.2019

Po śniadaniu zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa, wyjazd na Górę Tabor: zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Następnie zwiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Przejazd w kierunku Hajfy. Góra Karmel. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: 06.05.2019

Po śniadaniu wyjazd autokarem do Cezarei. Cezarea Nadmorska została założona w 20 r. p.n.e. przez króla Judei Heroda Wielkiego na terenie dawnej osady helleńskiej - Wieży Stratona.. Była kiedyś jednymz ważniejszych portów morskich - pełniła podobną rolę do współczesnego portu w Hajfie. Czas na plażowanie i odpoczynek nad Morze Śródziemnym . Powrót do Betlejem .

Dzień 8: 07.05.2019

Po śniadaniu wyjazd autokarem do Betanii – grób Łazarza. Następnie przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w Jerycho. Fakultatywny wyjazd kolejką na Górę Kuszenia. Przejazd nad Morze Martwe z możliwością kąpieli. Fakultatywne zwiedzanie Qumran – miejsca gdzie odnaleziono rękopisy, zawierające teksty biblijne i/lub Masady – twierdzy, będącej symbolem heroicznej walki.  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 9: 08.05.2019

Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot z Izraela (lotnisko Tel Awiw) do  Polski. Przylot do Polski, zakończenie pielgrzymki.

Ważne informacje

 

Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.

W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje.

Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota.

W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.

Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. 

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna