Pielgrzymka - Sanktuaria Bałkańskie

Pielgrzymka - Sanktuaria Bałkańskie

Program

Dzień 1: Miejsce zbiórki - Budapeszt (Węgry) - 31.05.2018

Zbiórka około północy. Wyjazd w stronę Węgier. Poranny dojazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. "Perła Dunaju" z Zamkowym Wzgórzem, wspaniałymi budowlami, majestatycznymi mostami. Przejazd do Mariji Bistricy, Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Marija Bistrica, Medjugorie - 01.06.2018

Wykwaterowanie. Msza Święta w Mariji Bistricy. Przejazd w stronę Medjugorje. Po drodze zwiedzanie Zadaru - miasta, w którym uroczy klimat Adriatyku, łączy się bogatą historią Dalmacji. Zwiedzanie licznych budowli z czasów rzymskich oraz okresu renesansu weneckiego, m. in. słynnego kościoła św. Donata. Dojazd do Međjugorje, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Medjugorie - 02.06.2018

Śniadanie. Wejście na górę objawień w Međjugorje - Podbrdo, odmówienie różańca na dróżkach różańcowych, spotkanie z widzącymi lub wspólnotą Cenacollo, spacer po Medjugorie. Msza Święta. Obiadokolacja. Wieczorny program modlitewny.

Dzień 4: Medjugorie, Riviera Makarska - 03.06.2018

430 Droga Krzyżowa na Górę Kriżewac - na górze znajduje się Krzyż upamiętniający 1900. rocznicę Męki Pańskiej. Śniadanie, Msza Święta. Przejazd do Chorwacji. Wypoczynek na Rivierze Makarskiej. Miasteczko Gradac - niezwykle urokliwe miasteczko z najdłuższą plażą na Makarskiej Riwierze. Powrót do Medjugorje. Obiadokolacja, wieczorny program modlitewny.

Dzień 5: Medjugorie, Mostar wodospady Kravica - 04.06.2018

Śniadanie, Msza Święta. Przejazd nad wodospady Kravica - zespół wodospadów położonych na rzece Trebižat. Odpoczynek, czas na zdjęcia. Przejazd do Mostaru - zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny. Spacer z przewodnikiem. Czas wolny. Obiadokolacja, wieczorny program modlitewny.

Dzień 6: Dubrownik - 05.06.2018

Śniadanie. Wyjazd do Dubrownika - Perły Adriatyku. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym. W programie zwiedzania miasta uznanego za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego: Brama Pile, ulica Placa, wieża zegarowa oraz spacer wzdłuż murów miejskich. Msza Święta. Obiadokolacja, udział w nabożeństwach. Nocleg.

Dzień 7: Medjugorie, Vepric, Makarska, Polska - 06.06.2018

Wykwaterowanie, śniadanie. Wyjazd w kierunku Veprić - chorwackie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Położone na zboczach zalesionych gór, pozostaje w harmonii z naturalnym otoczeniem. Msza Święta. Przejście do Makarskiej. (Spacer ok. 20 minut). Odpoczynek na plaży. Obiadokolacja we własnym zakresie (w mieście znajduje się wiele regionalnych restauracji położonych nad brzegiem morza), czas wolny. Przejazd nocny w stronę domu.

Dzień 8: Powrót do Polski - 07.06.2018

Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych, przejazd na miejsce zbiórki.

Opis

Troszczcie się o Medziugorje, pilnujcie Medziugorja, wytrwajcie, nie poddajcie się. Odwagi, jestem z wami. Brońcie, idźcie śladem Medziugorja.

Św. J. P. II

Ważne informacje

  • ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego - 20 euro dziennie,
  • ubezpieczenia od chorób przewlekłych - możliwość wykupienia ubezpieczenia w biurze.

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna