Włochy

Włochy

Program

Dzień 1: 23.03.2019

Zbiórka ok. 23.00 w dniu 22.03.2019. Wyjazd w stronę WŁOCH. Przejazd do hotelu w OKOLICY FLORENCJI.

Dzień 2: 24.03.2019

Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI - stolicy Toskanii.  Zwiedzanie miasta z przewodnikiem :  Kościół Santa Croce - Św. Krzyża - miejsce pochówku najsławniejszych Włochów z Michałem Aniołem na czele, Piazza della Signoria, wraz z  Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio-  Most Złotników, katedra Santa Maria del Fiore. Msza Święta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

Dzień 3: 25.03.2019

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd  do SIENY, nawiedzenie kościoła Dominikanów  z relikwiami św. Katarzyny, następnie przejście do Katedry oraz na plac miejski, Krótki spacer po mieście. Msza święta. Przejazd do średniowiecznego miasteczka położonego na szczycie wulkanu - ORVIETO. Przejazd kolejką do miasta. Zwiedzimy tu jedną z najpiękniejszych katedr gotyckich we Włoszech, znajdującą się na placu Piazza del Duomo. KATEDRA DUOMO w Orvieto kryje wewnątrz cenne relikwie: hostię i kapłański korporał Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg

Dzień 4: 26.03.2019

Po śniadaniu przejazd do RZYMU. Przejazd do Centrum komunikacją miejską.  To miasto z niezwykle bogatą architekturą: starożytnymi budowlami, średniowiecznymi kościołami, renesansowymi pałacami.
 Przejazd na zwiedzanie WATYKANU: Plac i Bazylika św. Piotra.  Następnie skierujemy się do miejscowości CASTEL GANDOLFO, gdzie zobaczymy letnią rezydencję papieży. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 5: 27.03.2019

Śniadanie, przejazd na WATYKAN.   Przejście  na Plac św. Piotra.
 Udział w Audiencji u Ojca Świętego. ( w przypadku nieobecności Papieża na Watykanie realizowany będzie program zwiedzania).
 Spacer po  RZYMIE BAROKOWYM  - Zobaczymy słynne place  i fontanny Rzymu: Piazza Navona,Fontanna 4 Rzek, Panteon, Schody Hiszpańskie. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: 28.03.2019

Przejazd do AREZZO. Urocze toskańskie miasteczko. Najcenniejszym zabytkiem miasteczka jest XIII-wieczny kościół San Francesco z XV-wiecznym cyklem fresków. Charakterystyczny dla miasta jest rozległy pochylony stromo plac – Piazza Grande. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: 29.03.2019

Wczesne śniadanie. Przejazd do  WENECJI. Postój 9 godzinny. Zwiedzanie jednego  z najpopularniejszych turystycznych miast Włoch Ze względu na swoją architekturę oraz nietypowe położenie znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Przejazd do centrum miasta koleją. Przejście spacerem na Plac św. Marka.  Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Msza Święta. Przepłynięcie statkiem wzdłuż Canale Grande. Powrót do autokaru. Wieczorny wyjazd w stronę Polski.

Dzień 8:

W godzinach porannych przewidziana przerwa  na posiłek własny.  Dalsza podróż. Przejazd na miejsce zbiórki.Powrót do Polski w godzinach przedpołudniowych.

Opis

FLORENCJA, SIENA , ORVIETO,  WATYKAN, CASTEL GANDOLFO, RZYM, AREZZO,   WENECJA

Ważne informacje


1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. 
Ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego - koszt 18euro za dzień

Konieczna wpłata 500 złotych zaliczki 

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna