Portugalia, Hiszpania, Francja

Portugalia, Hiszpania, Francja

Program

Dzień 1: 19.09.2019

Zbiórka w  Tarnowie i Starym Sączu. Przejazd na lotnisko. Wylot do Lizbony. Odbiór bagaży. Przejazd do hotelu.  Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Lizbony.

Dzień 2: 20.09.2019

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie LIZBONY - stolica i największe miasto w Portugalii, która piętrzy się na siedmiu wzgórzach przy ujściu do oceanu rzeki Tag. Zobaczymy Klasztor Hieronimitów ( z zewnątrz), który jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Wieżę Belem.  Następnie dalsze zwiedzanie Lizbony. BAIRRO ALTO - spacer uliczkami, dzielnica Baixa, miejsce spotkań mieszkańców miasta - Plac Rossio, Łuk Triumfalny, Katedra i Kościół Dominikanów.  Przejazd do FATIMY. Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Uczestnictwo w wieczornej procesji różańcowej.

Dzień 3: 21.09.2019

Śniadanie. Po Mszy św. w jednej z Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata przejazd do BATALHA– zwiedzimy zespół klasztorny, ujęty – z uwagi na piękno architektury  i bogata historie – na liście UNESCO. Następnie wyjazd  NAZARE. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Nawiedzenie pięknego kościóła Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P.  Czas wolny na odpoczynek. Czas wolny. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

Dzień 4: 22.09.2019

Po śniadaniu pakowanie bagaży do autokaru. Msza święta. Nawiedzenie: Kaplicy Objawień - serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej. Spacer do przysiółka AJUSTREL.  Następnie udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych.  Powrót do Sanktuarium.   Wyjazd do Hiszpanii do SALAMANKI .Obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 5: 23.09.2019

Po Mszy świętej  . Spacer po Salamance: stare miasto z Placem Mayor, gmach Uniwersytetu Salamanki, Stara i Nowa Katedra. Przejazd do AVILA - rodzinnego miasta Świętej Teresy – odwiedzenie miejsc związanych ze Świętą, zwiedzanie przepięknego średniowiecznego miasta z doskonale zachowanymi murami miejskimi, Katedra. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień 6: 24.09.2019

Po śniadaniu przejazd do stolicy kraju -MADRYTU zaplanowany jest spacer od placu Hiszpańskiego do Pałacu Królewskiego, przez Katedrę do Plaza Mayor.  Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym - ok. 3-4 godzin.   Przejazd na północ kraju. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Saragossy

Dzień 7: 25.09.2019

Przejazd do SARAGOSSY i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej PilarBazylika katedralna  zwana również  Bazyliką Matki Bożej na Kolumnie to największa świątynia barokowa w Hiszpanii. Uważana za pierwszą na świecie bazylikę maryjną, gdzie zachowała się kolumna, na której według tradycji, Matka Boża Maryja objawiła się św. Jakubowi Apostołowi. Msza Święta. Następnie przejazd do MONTSERRAT – klasztor benedyktyński położony na niezwykłej górze, będący schronieniem dla figurki Czarnej Madonny, której pojawieniu się towarzyszyły liczne cuda. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Barcelony. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8: 26.09.2019

Śniadanie. Zwiedzanie BARCELONY. Przejazd do Parku Guell, kościół Sagrada Familia, spacer słynną la Ramblą, Dzielnica Gotycka z przepiękną katedrą św. Eulalii, Pomnik Kolumba, Plac Kataloński, Plac Hiszpański, wzgórze Montjuïc z Pałacem Narodowym, Stadion Olimpijski. Czas wolny .Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9: 27.09.2019

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do AWINION. Spacer po uroczym prowansalskim mieście, będących niegdyś siedzibą papieży. Zobaczymy Pałac Papieski, będący siedzibą papieży podczas niewoli awiniońskiej, katedrę Notre-Dame, słynny most awinioński. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 10: 28.09.2019

Msza Święta. Po śniadaniu przejazd w kierunku Włoch. Wcześniej krótki spacer po CANNES, podczas którego zobaczymy Pałac Festiwalowy, Aleję Gwiazd, słynny bulwar Croisette. Przejazd do MONAKO . Zwiedzanie MONTE CARLO   m. in. Katedra, ulice Monte Carlo, którymi odbywa się rajd samochodowy Formuły 1, słynne kasyno czas wolny. Przejazd do Włoch. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 11: 29.09.2019

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po  miasteczku SIRMIONE , urokliwie położonym nad Jeziorem Garda. Następnie przejazd do Polski.

Dzień 12: 30.09.2019

Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach porannych.

Ważne informacje

WAŻNE INFORMACJE:

  • Oferta ważna przy 42 osobach płatnych
  • Dopłata do pokoju 1 osobowego – 18 EURO /NOC
  • Program jak i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec niewielkim zmianom.

Dokumentem niezbędnym do podróży jest WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Brak szczególnych wymagań zdrowotnych dotyczących udziału w imprezie turystycznej.

Zaliczka w wysokości 30% ceny płatna na konto organizatora podane w umowie.

Pozostała część należności płatna do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.

  • Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy z przyczyn od siebie niezależnych typu: siła wyższa, decyzje władz państwowych i innych instytucji, jak również z  powodu braku minimum uczestników, która wynosi 35 osób na 20 dni przed imprezą turystyczną. W zaistniałej sytuacji Klient otrzymuje zwrot wpłaconych na rzecz Organizatora należności.

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna