Pielgrzymka do Włoch

Prowadzimy zapisy do drugiej Grupy

Pielgrzymka do Włoch

Program

Dzień 1: 04/05.10.2019

Zbiórka w Tarnowie o 23:00.  Przejazd  w kierunku Włoch. Całodzienny przejazd przez  Włochy. Przyjazd do Monte Cattini Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja
i nocleg.

Dzień 2: 06.10.2019

Śniadanie. Przejazd  do SIENY, nawiedzenie kościoła Dominikanów z relikwiami św. Katarzyny, następnie przejście do Katedry oraz na plac miejski, Krótki spacer po mieście. Przejazd do ASYŻU - miasta św. Franciszka głównego patrona Włoch.  Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka , modlitwa przy grobie świętego, Msza święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta.  Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Anielskiej oraz znajdującą się wewnątrz - Porcjunkulą.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: 07.10.2019

Po śniadaniu przejazd do CASCI. Nawiedzenie sanktuarium św. Rity. Czas na własną modlitwę. Msza Święta. Przejazd do Rzymu. Spacer po RZYMIE BAROKOWYM: Plac Navona, Panteon, Plac Wenecki, Kapitol, Fontanna di Trevi. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg .

Dzień 4: 08.10.2019

Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Msza Święta. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II . Zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO - Koloseum, Forum Romanum, Kapitol.  Przejazd do hotelu, obiadokolacje i nocleg.

Dzień 5: 09.10.2019

Śniadanie. Przejazd do MONTE CASSINO. Zwiedzimy najstarsze benedyktyńskie opactwo, malowniczo położone na wzgórzu Monte Cassino we włoskich Apeninach. Przejście na Polski Cmentarz Wojenny. Przejazd do NEAPOLU. Spacer po mieście. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6: 10.10.2019

Śniadanie. Przejazd do POMPEI - nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej, Msza święta.Opcjonalnie : Zwiedzanie wykopalisk z miejscowym przewodnikiem- koszt ok. 20 euro. Przejazd i zwiedzanie SAN GIOVANNI ROTONDO. Nawiedzenie grobu św. Ojca Pio. Zwiedzanie obiektów związanych z Ojcem Pio. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: 11.10.2019

Po śniadaniu przejazd na GÓRĘ GARGANO do sanktuarium św. Michała Archanioła - MONTE SANT’ ANGELO. Modlitwa w grocie – miejscu objawień Archanioła. Spacer uroczymi uliczkami miasteczka. Przejazd do LANCIANO - miejsca Cudu Eucharystycznego – Msza Święta. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: 12.10.2019

Po śniadaniu przejazd do LORETO. W tym niewielkim mieście znajduje się sanktuarium Santa Casa - Sanktuarium św. Domku, który według tradycji był doczesnym mieszkaniem Maryi w Nazarecie. Nawiedzimy również Cmentarz Żołnierzy Polskich, którzy polegli podczas II Wojny Światowej w regionie Marche. Msza Święta i czas wolny. Wyjazd w stronę Polski.

Dzień 9: 13.10.2019

Przyjazd na miejsce zbiórki.

Ważne informacje

  • DODATKOWE UBEZPIECZENIE:
  • od chorób przewlekłych - 50 zł
  • od kosztów rezygnacji z powodu zachorowania nagłego - 80 zł

 od kosztów rezygnacji z powodu zachorowania na chorobę przewlekłą - 155zł