Włochy

Opieka duchowa - Ks. Krzysztof Orzeł

Włochy

Program

Dzień 1: 06.09.2019

Zbiórka w Tarnowie 1.00 - stacja BP. ul. Krakowska. ( Możliwe dołączenie w Krakowie, Katowicach, Gliwicach).  Wyjazd w stronę WŁOCH. Przejazd do hotelu we Włoszech. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 07.09.2019

Przejazd do  WENECJI. Zwiedzanie jednego  z najpopularniejszych turystycznych miast Włoch Ze względu na swoją architekturę oraz nietypowe położenie znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy m.in. Plac św. Marka, Bazylikę św. Marka, Kanał Grande, słynne gondole, Dzielnicę i most Rialto. Przeprawa komunikacją wodną do autokaru. Przejazd autokarem do hotelu w okolice Florencji. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3: 08.09.2019

Śniadanie, Po śniadaniu wyprawa do LUKKI, gdzie spacerując nastrojowymi uliczkami miasteczka zobaczyć będzie można katedrę di San Martino oraz kościół San Michele in Foro. Nawiedziemy również Sanktuarium św. Gemmy- klasztor Mniszek Pasjonistek, o którego utworzenie Pan Jezus niejeden raz prosił w rozmowach z Gemmą. Zobaczymy miejsce narodzin Gemmy, dom stygmatów, dom rodziny Gianninich, dom w którym św. Gemma umarła. Następnie przejazd do PIZY - miasta położonego nad rzeką Arno, o niepowtarzalnym klimacie. Zwiedzanie zabytków przy przepięknym  Placu Cudów -  Krzywą Wieżę, katedrę Santa Maria Assunta i Baptysterium. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: 09.09.2019

 Śniadanie,  przejazd do AREZZO. Urocze toskańskie miasteczko. Najcenniejszym zabytkiem miasteczka jest XIIIwieczny kościół San Francesco z XV-wiecznym cyklem fresków. Charakterystyczny dla miasta jest rozległy pochylony stromo plac – Piazza Grande. Następnie udamy się do MONTEPULCIANO, słynącego ze średniowiecznej architektury i przepięknych toskańskich pejzaży, niejednokrotnie ukazywanych w filmach. Następnie przejazd do hotelu.

Dzień 5: 10.09.2019

Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Zwiedzanie Bazyliki św. Jana na Lateranie.  Zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO z przewodnikiem miejscowym. Przejazd na WATYKAN komunikacją miejską.  Wizyta w Bazylice św. Piotra. Modlitwa przy grobie Jana Pawła II. Wieczorny przejazd do hotelu. Późna obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: 11.09.2019

Śniadanie. Audiencja u Ojca Świętego.  Spacer po  RZYMIE BAROKOWYM  - Zobaczymy słynne place  i fontanny Rzymu: Piazza Navona, Fontanna 4 Rzek, Panteon, Schody Hiszpańskie. Przejazd do hotelu  w okolicy Asyżu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: 12.09.2019

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie ASYŻU. Nawiedzenie miejsc związanych  z życiem św. Franciszka i św. Klary. Spacer po mieście do Bazyliki św. Franciszka.  Msza Święta. Po południu wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 8: 13.09.2019

Przyjazd do Polski.

Ważne informacje

DODATKOWE UBEZPIECZENIE:

- od chorób przewlekłych - 30zł 

-  od kosztów rezygnacji z powodu zachorowania nagłego - 50zł 

-  od kosztów rezygnacji z powodu zachorowania na chorobę przewlekłą -  100zł


WAŻNE INFORMACJE:
 
1. Dopłata do pokoju 1 osobowego – 18 EURO /NOC 

2. Program jak i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec niewielkim zmianom. 

3. Dokumentem niezbędnym do podróży jest WAŻNY dowód osobisty lub paszport. 

4. Brak szczególnych wymagań zdrowotnych dotyczących udziału w imprezie turystycznej. 

5. Zaliczka w wysokości 30% ceny płatna na konto organizatora podane w umowie.

 6. Pozostała część należności płatna do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. 

7. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy z przyczyn od siebie niezależnych typu: siła wyższa, decyzje władz państwowych i innych instytucji, jak również z  powodu braku minimum uczestników, która wynosi 35 osób na 20 dni przed imprezą turystyczną. W zaistniałej sytuacji Klient otrzymuje zwrot wpłaconych na rzecz Organizatora należności.