WŁOCHY

Śladami Cudów Eucharystycznych

WŁOCHY

Program

Dzień 1: 10.05.2019

Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd do Włoch na nocleg w okolicach Werony.Dzień 2: 11.05.2019

Śniadanie. Przejazd do przepięknie położonego sanktuarium MADONNA DELLA CORONA. Nawiedzenie sanktuarium bajecznie położonego na półce skalnej, u którego stóp ciągnie się równie malownicza dolina Adygi. Msza święta. Przejazd do MANTUI .  Zwiedzanie Bazyliki św. Andrzeja, gdzie w krypcie znajduje się ziemia z Krwią Pana Jezusa.  Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: 12.05.2019

Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI – zwiedzanie kościoła św. Amborożego – miejsca cudu eucharystycznego, kościół św. Krzyża, Katedra Santa Maria del Fiore, Most Złotników, Piazza Signioria. Przejazd do SIENY – zwiedzanie miejsc związanych z św. Katarzyną: Kościół św. Dominika, klasztor, Msza św., Kościół św. Franciszka gdzie zachowane są 351 hostie z roku 1730 ,  ponadto plac Campo, Katedra. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 4: 13.05.2019

Przejazd do średniowiecznego miasteczka położonego na szczycie wulkanu – ORVIETO. Przejazd kolejką do miasta. Zwiedzimy tu jedną z najpiękniejszych katedr gotyckich we Włoszech, znajdującą się na placu Piazza del Duomo. KATEDRA DUOMO w Orvieto kryje wewnątrz cenne relikwie: hostię i kapłański korporał. Przejazd do BOLSENY – miejsca cudu eucharystycznego od którego zapoczątkowano święto Bożego Ciała. Wyjazd do CASCI – miasta Św. Rity. Nawiedzenie sanktuarium św. Rity.  Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: 14.05.2019

Śniadanie, przejazd do WATYKANU:  Bazylika Św. Piotra – modlitwa przy grobie Świętego Jana Pawła II, Plac Św. Piotra, zwiedzanie RZYMU barokowego ze słynnymi placami i fontannami: Placem Navona, Fontanną di Trevi, Schodami Hiszpańskimi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: 15.05.2019

Śniadanie, wyjazd do ALATRI – miasta w którym wg. kościoła wydarzył się jeden z 4 najważniejszych cudów eucharystycznych, wizyta w katedrze św. Pawła, Msza św. Następnie przejazd na MONTE CASSINO – cmentarz żołnierzy polskich oraz wizyta w klasztorze św. Benedykta. Przejazd do NEAPOLU – zwiedzanie Katedry św. Januarego – historia cudu św. Januarego. Przejazd do hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: 16.05.2019

Śniadanie, Przejazd do POMPEI. Nawiedzanie bazyliki Matki Boskiej Różańcowej.  Następnie przejazd na Górę Gargano do sanktuarium św. Michała Archanioła – MONTE SANT’ ANGELO. Modlitwa w grocie – miejscu objawień Archanioła. Przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: 17.05.2019

Śniadanie, Zwiedzanie SAN GIOVANNI ROTONDO. Nawiedzenie grobu św. Ojca Pio – Msza św. Zwiedzanie obiektów związanych z Ojcem Pio. Spacer uroczymi uliczkami miasteczka. Przejazd do LANCIANO – Msza św., zwiedzanie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego.  Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: 18.05.2019

Śniadanie, wykwaterowanie, Przejazd do MANOPELLO, miasteczka z kilkusetletnim kościółkiem Kapucynów. To w nim, od XVI wieku przechowywane jest Volto Santo – Cudowne Oblicze przejazd do MACERATY – miejsca cudu eucharystycznego z 1356 r. zwiedzanie katedry: korporał z plamami krwi, Msza św. Przejazd do hotelu nad morzem, zakwaterowanie, możliwość spaceru na plażę, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10: 19.05.2019

Śniadanie, Przejazd do RAWENNY – miasta słynącego z przepięknych mozaik i w którym znajduje się aż osiem zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do FERRARY – Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa, Msza św., Katedra św. Jerzego. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

Dzień 11: 20.05.2019

Śniadanie. Przejazd do SANTUARIO DI BARBANA . Barbana to wyspa położona na wschodnim krańcu laguny Grado, gdzie znajduje się świątynia maryjna. Przeprawa promem z Canale della Schiusa. Spacer po Sanktuarium. Masza Święta. Wyjazd na noc do Polski.

Dzień 12: 21.05.2019

Powrót rano do kraju.

Ważne informacje

WAŻNE INFORMACJE:
  • Oferta ważna do 15.02.2019
  • Cena obowiązuje przy 43 osobach płatnych
  • Dopłata do pokoju 1 osobowego – 18 EURO /NOC
  • Program jak i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec niewielkim zmianom.
Dokumentem niezbędnym do podróży jest WAŻNY dowód osobisty lub paszport.
Brak szczególnych wymagań zdrowotnych dotyczących udziału w imprezie turystycznej.
Zaliczka w wysokości 30% ceny płatna na konto organizatora podane w umowie.
Pozostała część należności płatna do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
  • Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy z przyczyn od siebie niezależnych typu: siła wyższa, decyzje władz państwowych i innych instytucji, jak również z  powodu braku minimum uczestników, która wynosi 35 osób na 20 dni przed imprezą turystyczną. W zaistniałej sytuacji Klient otrzymuje zwrot wpłaconych na rzecz Organizatora należności.
  • Organizatorem Pielgrzymki jest: Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe BeskidVision Sp. Jawna S. Rusin i I. Kaczmarczyk, 34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2,  Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna