Izrael z Jordanią + Egipt

Izrael z Jordanią + Egipt

Program

Dzień 1: 09.11.2019

Zbiórka na lotnisku Kraków (Balice). Przelot do Izraela na lotnisko Eilat-Ovda. Przejazd na granice izraelsko-jordańską, odprawa paszportowa. Przejazd na pustynie Wadi Rum. Podziwianie zachodu słońca na pustyni, nocleg w namiotach beduińskiech. Tradycyjna obiadokolacja oraz wieczór w niesamowitej scenerii pustyni.

Dzień 2: 10.11.2019

Po śniadaniu  przejazd do Petry -  ruin miasta Nabatejczyków jednego  z Siedmiu  cudów świata. Następnie przejazd  do hotelu zakwaterowanie obiadokolacja  i nocleg.

Dzień 3: 11.11.2019

 Po śniadaniu przejazd zwiedzanie Macherontu – fortecy Heroda Wielkiego, wyjazd na górę Nebo,  gdzie wg tradycji zmarł Mojżesz. Przejazd  do Ammanu. Kolacja i nocleg w Ammanie.

Dzień 4: 12.11.2019

 Po śniadaniu zwiedzanie Jarashu (dawna Geraza) – miasto z okresu rzymskiego, fakultatywny przejazd do Gadary,  a następnie wjazd do Izraela przez most Szejka Husaina. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 5: 13.11.2019

 Po śniadaniu zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Następnie rejs  łodzią po jeziorze Galilejskim. Przejazd i nawiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6: 14.11.2019

 Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Betlejem:   Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota Mleczna, Pole Pasterzy.  Przejazd do Jerozolimy: zwiedzanie Starego Miasta, Kościół Litostrotos  – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Kościół św. Anny i Ecce homo.  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: 15.11.2019

 Po śniadaniu przejazd przez  Pustynię Judzką z krótkim postojem w Jerycho. Przejazd nad Morze Martwe  z możliwością kąpieli. Fakultatywne zwiedzanie Qumran – miejsca gdzie odnaleziono rękopisy, zawierające teksty biblijne i/lub Masady – twierdzy, będącej symbolem heroicznej walki. Powrót do Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dla chętnych możliwość wydłużenia programu o Egipt według następującego planu:
 Po śniadaniu przejazd przez  Pustynię Judzką w kierunku Ejlatu  z krótkim postojem w Jerycho. Przejazd nad Morze Martwe z możliwością kąpieli. Fakultatywne zwiedzanie Qumran – miejsca gdzie odnaleziono rękopisy, zawierające teksty biblijne i/lub Masady – twierdzy, będącej symbolem heroicznej walki. Przejazd do Egiptu – zakwaterowani i nocleg w Tabie.

Dzień 8: 16.11.2019

Po śniadaniu przejazd do Tel Awiwu. Zwiedzanie Jaffy, Msza Święta w kościele św. Piotra. Przejazd na lotnisko, odprawa biletowo-paszportowa. Powrót do kraju w godzinach nocnych.

Wersja z Egiptem: Po śniadaniu czas na odpoczynek i plażowanie. W  godzinach wieczornych  przejazd w okolice  klasztoru św. Katarzyny. Nocne wejście na Górę Synaj na wschód słońca (suchy prowiant w formie pakietów).


Dzień 9: 17.11.2019

Wetrsja z Egiptem: Nawiedzenie klasztoru św. Katarzyny, powrót do hotelu odpoczynek i czas na kąpiel w Morzu Czerwonym.  Opcja all inclusive.


Dzień 10: 18.11.2019

Po śniadaniu czas na odpoczynek i korzystanie z infrastruktury  hotelu .

Dzień 11: 19.11.2019

Po wczesny śniadaniu przejazd na granicę egipsko-izraelską, odprawa paszportowa, następnie przejazd na lotnisko. Wylot do kraju na lotnisko w Krakowie. Zakończenie pielgrzymki.

Ważne informacje

 - Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich. 

- W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje. 

- Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota. 

- W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu. 

-  Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie. 

- Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.