JAPONIA
Śladami Św. Maksymiliana Kolbe

Program
Dzień 1: 08.04.2024
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot do Tokio o godz. 13:30 z przesiadką w Pekinie (rozkład lotów może ulec zmianie). Nocny przelot do Japonii.
Dzień 2: 09.04.2024
Przylot do Japonii o godz. 12:20 (rozkład lotów może ulec zmianie). Przygodę z Japonią rozpoczniemy od spaceru po dzielnicy Shinjuku - pełnej życia zarówno za dnia, jak i nocą. Tam zwiedzamy kolorowe uliczki i tradycyjne bary. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3: 10.04.2024
Po śniadaniu wyjście na zwiedzanie Tokio (przy pomocy komunikacji miejskiej). Odwiedzimy Senso-ji Temple, najstarszą buddyjską świątynię w mieście, i spacerujemy po Nakamise Shopping Street, gdzie można kupić pamiątki i tradycyjne japońskie przysmaki. Kolejnym przystankiem jest słynne Shibuya Crossing, gdzie obserwować można tłumy przechodzących ludzi. Przejazd pod Tokio na jeden z punktów widokowych na majestatyczną górę Fuji – symbol Japonii. Na zakończenie dnia obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4: 11.04.2024
Po śniadaniu rozpoczynamy dzień od zjazdu na południe do Nagasaki superszybkim pociągiem Shinkansen. Następnie przenosimy się do Parku Narodowego Unzen-Amakusa, gdzie zakwaterowani jesteśmy w masywie wulkanu Unzen - znanego z filmu Martina Scorsese "Milczenie". Wędrujemy w okolicach wulkanu, zwiedzając miejsca, gdzie chrześcijańscy męczennicy zostali upamiętnieni. Podziwiamy fascynujące zjawiska wulkaniczne, takie jak gorące źródła, fumarole i unikalne formacje wulkaniczne.
Następnie uczestniczymy w Mszy Świętej i zostajemy zakwaterowani w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim, czyli ryokanie, wyposażonym w onsen - łaźnie z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego.
Uroczysta japońska kolacja jest serwowana w tradycyjnych strojach, co pozwala nam lepiej poznać lokalną kulturę. Mamy również okazję doświadczyć tradycyjnej formy wypoczynku japońskiego i skorzystać z dobroczynnych kąpieli w siarkowych źródłach. Nocleg odbywa się w okolicy wulkanu Unzen, gdzie możemy cieszyć się spokojem i pięknem natury tego unikatowego obszaru.
Dzień 5: 12.04.2024
Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Nagasaki, miasta związanego z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego. Nasze pierwsze miejsce to Klasztor w Hongochi, znany także jako Niepokalanów Japoński, gdzie znajduje się kościół - jedno z najważniejszych dzieł św. Maksymiliana w Japonii. W klasztorze możemy zwiedzić muzeum z wieloma eksponatami poświęconymi Świętemu, w tym jego celę, maszyny drukarskie i miejsce wydawnictwa japońskiego „Rycerza Niepokalanej”, a także bogatą wystawę fotografii. Następnie uczestniczymy we Mszy Świętej i odwiedzamy groty z Lourdes zbudowane przez św. Maksymiliana w pobliżu klasztoru. Kontynuujemy nasze zwiedzanie w Kościele Oura, najstarszym kościele w Japonii i miejscu, gdzie św. Maksymilian Kolbe przebywał podczas pobytu w Nagasaki. Odwiedzamy także dom, w którym mieszkał święty. W muzeum poświęconym działalności polskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom, którzy często zmuszani byli do ukrywania się, poznajemy jego historię. Następnie kierujemy się do Muzeum i pomnika 26 męczenników, w tym św. Pawła Miki i jego towarzyszy, które zostały odwiedzone przez Jana Pawła II i Matkę Teresę. Następnie udajemy się do Muzeum Bomby Atomowej, gdzie zobaczyć można historię straszliwego wybuchu bomby atomowej i spacerujemy do Parku Pokoju, aby zatrzymać się na chwilę refleksji. Obiadokolacja. Mamy również możliwość zrelaksowania się w onsenach i skorzystania ze zdrowotnych kąpieli. Nocleg odbywa się w okolicy wulkanu Unzen, co dodatkowo dodaje uroku naszej podróży.
Dzień 6: 13.04.2024
Po śniadaniu wyruszamy Shinkansenem do Kioto, historycznej stolicy Japonii. Nasze pierwsze miejsce to park ze Świątynią Złotego Pawilonu, który jest wpisany na listę UNESCO i uznawany za jeden z najbardziej okazałych zabytków historycznych w kraju kwitnącej wiśni.
Kolejnym punktem naszego zwiedzania jest katedra św. Franciszka Ksawerego - miejsce, gdzie pierwszy misjonarz Japonii rozpoczął swoją działalność. Bierzemy udział w Mszy Świętej, oddając hołd temu ważnemu świętemu. Zobaczymy również malowniczy las bambusowy, który jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej znanych miejsc w okolicy. Po południu spacerujemy wzdłuż rzeki Kamo do słynnej dzielnicy gejsz Gion. Tam zobaczymy tradycyjną zabudowę dawnej stolicy państwa i możemy zapoznać się z fascynującą kulturą gejsz. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7: 14.04.2024
Po śniadaniu przejazd do słynnego kompleksu świątynnego Fushimi Inari. Znany ze swoich charakterystycznych karmazynowych bram torii które tworzyły wąskie korytarze prowadzące w głąb lasu, sanktuarium to jest ważnym miejscem kultu w japońskiej tradycji shintō. Każda brama, w japońskiej kulturze uważana za przejście między światami ludzi a duchów, była ozdobiona napisami i symbolem Inari – bóstwa ryżu i płodności. Następnie podróż (pociągiem) do Akity znanej jako miejsce objawień Matki Bożej. To miasto przyciąga pielgrzymów i wiernych z całego świata. Podczas wieczoru zaplanowana jest wizyta w kościele św. Augustyna, gdzie odbędzie się Msza św. Następnie zwiedzanie pomnika męczenników chrześcijańskich północnej Japonii. Obiadokolacja oraz nocleg w Akicie.
Dzień 8: 15.04.2024
Po śniadaniu odwiedzenie Sanktuarium Maryjnego poświęconego Matce Bożej Płaczącej. W trakcie wizyty okazja do zobaczenia klasztoru, w którym Matka Boża objawiła się Agnieszce Katsuko Sasagawie. Wyjątkowa figura Matki Bożej płaczącej, która stała się symbolem Akity, również znajduje się w tym miejscu. Popołudniowy przejazd do Tokio. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 9: 16.04.2024
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejście na ostatnie zwiedzanie Tokio. Pierwszym przystankiem będzie spacer przez dynamiczne biznesowe dzielnice Otemachi i Marunouchi. To serce japońskiej gospodarki, a także świadectwo nowoczesnej architektury i dynamicznego życia miasta. Następnie przeniesiemy się do luksusowej dzielnicy Ginza, gdzie znajdują się ekskluzywne butiki, renomowane restauracje i kulturalne ośrodki. W dalszej części dnia przeniesiemy się na plac przed Pałacem Cesarskim. To symboliczne miejsce, gdzie znajduje się słynny "podwójny" most Nijubashi oraz fascynujący widok na zabudowania pałacowe, będące główną rezydencją Cesarza Japonii. Przejazd na lotnisko w Tokio. Odprawa biletowo-paszportowa i wylot do Polski o godz. 14:20. Przylot do Pekinu o godz. 17:25. Czas wolny na lotnisku.
Dzień 10: 17.04.2024
Wylot z Pekinu o godz. 02:00. Przylot na lotnisko w Warszawie o godz. 06:40. Zakończenie pielgrzymki (godziny lotów i miasta przesiadkowe mogą ulec zmianie).
Opis
*koszt biletu lotniczego podawany przy zapisie na pielgrzymkę - orientacyjna cena na 23.08: 13 690 PLN
Ważne informacje
Umowa po przesłaniu zapytania na pielgrzymki@ddpt-iter.pl