CAMINO PORTUGUES

CAMINO PORTUGUES

Program

Dzień 1: 16.04.2024

Zbiórka na lotnisku w Krakowie. 14:05 – Wylot z Krakowa do Lizbony z przesiadką we Frankfurcie. Przylot o godz. 22:05. Transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 2: 17.04.2024

Msza święta. Śniadanie. Przejazd do LIZBONY. Przejazd na Zwiedzanie Dzielnicy Belem. Zobaczymy m.in. Klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Wieżę Belem. Następnie spacer uliczkami starego miasta – Plac Rossio, Łuk Triumfalny. Przejazd do Fatimy. Obiadokolacja. Wieczorna procesja różańcowa. Nocleg.

Dzień 3: 18.04.2024

Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium w FATIMIE, modlitwa nad grobami Łucji, Hiacynty i Franciszka. Zobaczymy Kaplicę Objawień, Bazylikę Różańcową, fragment Muru Berlińskiego, Drogę Pokutników. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4: 19.04.2024

Msza św. Śniadanie. Przejazd na trasę. Rozpoczęcie szlaku. Tego dnia zaczniemy część pierwszą naszej pieszej pielgrzymki. Przejście odcinka: Valença/Tui – Porrinio – 18 km. Przekroczymy rzekę Minho metalowym mostem inspirowanym dziełem słynnego Gustave’a Eiffla, by następnie przejść ulicami średniowiecznej wioski Tui aż do słynnej katedry z XI w. Miniemy tunel klasztoru Clarissas i kościoły Santo Domingo i San Bartolomé. Po przekroczeniu mostu Veiga dotrzemy do jednego z najpiękniejszych odcinków całej trasy – doliny rzeki Louro. Następnie dotrzemy do miasta Porriño. Potem odbędzie się przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 5: 20.04.2024

Śniadanie. Przejście odcinka: Porrinio – Redondela – 14,9 km. Wyruszamy z miasta Porrinio na północ, po drodze mijając Pazo de Mós, Santiaguiño de Antas i Chan das Pipas. Droga ciągnie się wśród malowniczo położonych hiszpańskich przydomowych winnic. Ten odcinek pielgrzymki zakończymy w mieście Redondela. Następnie przejedziemy do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 6: 21.04.2024

Śniadanie. Przejście odcinka: Redondela – Pontevedra – 19,7 km. Pielgrzymka wyrusza z miasta Redondela i biegnie wzdłuż zatoki Vigo. W miejscowości Pontesampaio przekroczymy rzekę Verdugo długim średniowiecznym mostem. Następnie wejdziemy w grupę wąskich uliczek, które poprowadzą nas do jednego z najpiękniejszych odcinków Camino: bardzo starych dróg, które pną się po stoku od miejscowości Cacheiro do Canicouva. Po przejściu gór szlak się rozszerza się i biegnie wśród pól, winnic i sadów. Po przejściu tego odcinka dotrzemy do Pontevedra, na zasłużony odpoczynek. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7: 22.04.2024

Śniadanie. Przejście odcinka: Pontevedra – Caldas de Reis – 21,6 km. Zaczynamy ten etap w historycznym centrum Pontevedra, idąc od starego miasta do tysiącletniego mostu nad rzeką Lérez. Przejdziemy spokojną drogą wijącą się wśród lasów, będziemy mijać pięknie rzeźbione krzyże. Wędrówka tego dnia kończy się Caldas de Reis obok kościoła Santa Maria, w pobliżu mostu na rzece Umia. Następnie przejazd do hotelu. Obiadokolacja

Dzień 8: 23.04.2024

Śniadanie. Przejście odcinka: Caldas de Reis – Padron – 18,1 km. Opuścimy Caldas de Reis i podążymy drogą, która prowadzi nas do wioski Cruceiro, na niezapomnianym odcinku Camino przez lasy i łąki. Miniemy kościół Santa Maria de Carracedo, a następnie podążymy przepięknym odcinkiem prowadzącym wzdłuż rzeki Valga. Po przekroczeniu rzeki Ulla dotrzemy do Padron, miejsca, gdzie według legendy zacumowano kamienny statek z ciałem Apostoła Jakuba (Santiago). Zwiedzanie Santiago de Compostela. Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, które jest wpisane na listę UNESCO. Wizyta w jednej z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych, miejscu docelowej drogi Świętego Jakuba – Katedrze. Przejście do grobu świętego. Przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień 9: 24.04.2024

Śniadanie. Przejście odcinka: Padron – Santiago de Compostela – 24,9 km. Rozpoczniemy ten ostatni etap kierując się na północ od Padron, aż dotrzemy do kościoła Santa Maria de Iria Flávia. Naszą wędrówkę będziemy kontynuować przez galicyjskie wioski aż do wspaniałego sanktuarium Nossa Señora da Escravitute. Stąd dotrzemy do Rua de Francos, aby nieco dalej w zobaczyć wieże katedry po raz pierwszy. Po przejściu mostu na rzece Sar będziemy kontynuować naszą wędrówkę przez przedmieścia miasta, które poprowadzą nas do bramy Faxeira, otwierającą się na Stare Miasto. Przez labirynt ulic idziemy dalej do placu Obradoiro, aż do samej katedry, gdzie czeka na nas Apostoł Jakub. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


Dzień 10: 25.04.2024

Śniadanie. Zwiedzanie PORTO – jednego z najpiękniejszych miast Portugalii, stolicy słynnych portugalskich win. Zwiedzanie starego miasta, które wraz z klimatycznym nabrzeżem rzeki Duoro wpisane zostało na listę UNESCO. Spacer po centrum: Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Pomnik Piotra IV, Casa do Infante – miejsce urodzin Henryka Żeglarza. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowa. 16:25 – wylot do Krakowa. Przylot do Polski o godzinie 23:50. Zakończenie Pielgrzymki.

Ważne informacje

Cena: 600 EURO + 2200 PLN przy 35 osobach zapisanych