WŁOCHY

WŁOCHY

Program

Dzień 1: 05.10.2024

Wyjazd z Tarnowa w nocy z 04/05.10.2024 ok. 00:00. Całonocny i całodzienny przejazd do Włoch (ok. 1100 km ok. 17 h). Przyjazd w okolice Treviso na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2: 06.10.2024

Śniadanie. Przejazd do PADWY i zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego. Msza święta, Przy Bazylice znajduje się Kaplica Relikwii, w której w kryształowych relikwiarzach pielgrzymi mogą oglądać relikwie św. Antoniego. Czas wolny. Przejście do BAZYLIKI ŚW. JUSTYNY – to ogromnych rozmiarów budowla, w której przechowywane są doczesne szczątki św. Łukasza Ewangelisty, przeniesione tu z Konstantynopola.  Następnie przejazd do Asyżu na nocleg i obiadokolację.

Dzień 3: 07.10.2024

Śniadanie. Zwiedzanie ASYŻU – malowniczego miasta Św. Franciszka i Św. Klary. Św. Franciszek urodził się w Asyżu. To właśnie tam rozpoczął swoje duchowe nawrócenie, odrzucając bogactwo i luksus na rzecz prostego życia w ubóstwie. Msza święta w Bazylice św. Franciszka, modlitwa przy grobie świętego. Msza święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd do Kościoła Matki Boskiej Anielskiej (Porcjunkula) - kościół jest mały i skromny, zachowując prostotę i ubóstwo, które były tak ważne dla Franciszka. Przejazd do CASCIA – odwiedzimy SANKTUARIUM ŚW. RITY W CASCIA – mistycznego miejsca kontemplacji przy relikwiach patronki od spraw trudnych i niemożliwych, Przejazd w okolice Rzymu na obiadokolację. Nocleg.

Dzień 4: 08.10.2024

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Następnie zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO – to niepowtarzalna okazja do zgłębienia bogatej przeszłości tego miasta i przeniesienia się w czasie, aby doświadczyć wpływu starożytnego Rzymu na rozwój kultury, architektury i prawodawstwa. Przejście do Koloseum i Forum Romanum. Spacer po mieście z przewodnikiem. Następnie spacer po RZYMIE BAROKOWYM: Plac Navona, Panteon, Plac Wenecki, Kapitol, Fontanna di Trevi. Rzym barokowy to czas ekspresji artystycznej i duchowej, który wciąż fascynuje dzisiejszych odwiedzających. Msza święta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5: 09.10.2024

Śniadanie w formie boksów. Przejazd wczesny na AUDIENCJĘ Z OJCEM ŚWIĘTYM. Następnie zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra. W Bazylice św. Piotra będzie można podziwiać wspaniałą architekturę i doświadczyć głębokiej duchowości. To jedno z najważniejszych miejsc na mapie Watykanu i całego chrześcijańskiego świata. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6: 10.10.2024

Śniadanie. Przejazd na MONTE CASSINO. Na szczycie wzgórza wznosi się opactwo benedyktyńskie. Przejście na polski cmentarz. Msza Święta. Przejazd do NEAPOLU – trzeciego co do wielkości miasta we Włoszech położonego nad Morzem Tyrreńskim.  Spacer po mieście i nawiedzenie miejsc związanych z życiem O. Dolindo. Ojciec Dolindo był znany z życia modlitwy i głoszenia ducha pokuty oraz miłości do Boga. Był także autorem wielu listów i spowiedzi, które ukazały się w formie książek i były cenione za swoją głębię duchową. Przejazd na nocleg i obiadokolację w okolicy Neapolu.

Dzień 7: 11.10.2024

Śniadanie. Przejazd do POMPEI – Znajduje się tu Bazylika Matki Bożej Różańcowej. Czas na modlitwę. Następnie przejazd na wschód Włoch. Przejazd na GÓRĘ GARGANO. Modlitwa w grocie w Sanktuarium św. Michała Archanioła –  znajduje się ono na szczycie góry i jest uważane za jedno z najstarszych chrześcijańskich sanktuariów w Europie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Udział w wieczornych nabożeństwach.

Dzień 8: 12.10.2024

Śniadanie. Następnie zwiedzanie SAN GIOVANNI ROTONDO. Miasteczko położone jest w południowych Włoszech, w regionie Apulia. Jest znane głównie jako miejsce, w którym przebywał i pracował św. Ojciec Pio, jeden z najbardziej znanych i czczonych świętych XX wieku. W San Giovanni Rotondo znajduje się Sanktuarium św. Ojca Pio, które przyciąga miliony pielgrzymów z całego świata. To miejsce jest uważane za duchowe centrum modlitwy i uzdrowienia. Nawiedzenie Grobu św. Ojca Pio oraz zwiedzanie obiektów związanych z Jego życiem. Następnie odpoczynek na jednej z plaż w Manfredoni. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: 13.10.2024

Śniadanie. Wyjazd w stronę LORETO. W tym niewielkim mieście znajduje się sanktuarium Santa Casa – Sanktuarium św. Domku, który według tradycji był doczesnym mieszkaniem Maryi w Nazarecie. Nawiedzimy również Cmentarz Żołnierzy Polskich, którzy polegli podczas II Wojny Światowej w regionie Marche. Msza Święta i czas wolny. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10: 14.10.2024

Śniadanie. Przejazd do  BOLONI  i zwiedzanie miasta  z przewodnikiem. Miasto jest znane z najstarszego uniwersytetu oraz wież, arkad i krużganków. Spacer po zabytkowym centrum: Piazza Maggiore z fontanną Neptuna, bazylika San Petronio, Piazza di Ravegnata ze słynnymi wieżami Due Torri. Msza święta i czas wolny. Przejazd do Tarvisio do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 11: 15.10.2024

Śniadanie. Przejazd do KLAGENENFURTU. Klagenfurt to jedno z największych miast w całej Austrii oraz najważniejsza miejscowość Karyntii – górzystego regionu położonego w południowej części państwa, który graniczy z Włochami i Słowenią. Spacer po mieście. Przejazd do Tarnowa ok. 900 km – ok. 13 h. Powrót do Tranowa w godzinach wczesno porannych ok. 03.00 dnia 16.10.2024.

Opis

PADWA, ASYŻ, CASCIA, RZYM, MONTE CASSINO, NEAPOL, POMPEJE, GÓRA GARGANO, SAN GIOVANNI ROTONDO, LORETO, BOLONIA

Ważne informacje

CENA PIELGRZYMKI *:

 450 EURO + 1850 PLN  -  PRZY 45 OS. 

450 EURO + 2000 PLN  -  PRZY 40 OS.                            

450 EURO + 2200 PLN  -  PRZY 35 OS. 

W KAŻDYM DNIU PIELGRZYMKI ZAPLANOWANA JEST MSZA ŚWIĘTA