Aktualności

SkiBus - na narty z ITER-em...

04/01/2018

Zapisy w Biurze ITER, Tarnów, ul. Urszulańska 9; telefonicznie 728817147 lub mailowo: pielgrzymki@ddpt-iter.pl Zapraszamy!

Ramowy Program 40 ESM TAIZE w Bazylei...

26/12/2017

Wziąć udział w spotkaniu w Bazylei - w trzech krajach jednocześnie! - to znaczy:

  • szukać umocnienia w modlitwie dzięki pięknie śpiewu i głębi ciszy,
  • z tysiącami młodych ludzi iść do źródeł wiary i braterstwa,
  • być ugoszczonym przez mieszkańców Bazylei i z wielką prostotą wzajemnie się poznawać,
  • spotkać ludzi żyjących Ewangelią wśród dzisiejszych wyzwań,
  • znaleźć nowy zapał do rozwijania solidarności w Europie.

Czwartek, 28 grudnia

  • Przed południem przyjazd i powitanie w Bazylei. Pierwsze spotkanie w parafii i z rodzinami, które będą gościć uczestników.
  • Kolacja i modlitwa wiecz...

Życzenie dla Pielgrzymów

22/12/2017

"Jest taka odległość, której nie wyraża się w kilometrach... to odległość jaką musi pokonać człowiek chcąc dotrzeć do ludzkiego serca..."

W nadchodzących dniach, przeżyjemy czas w którym Bóg pokonał drogę, między niebem a ziemią, rodząc się w Betlejemskiej Stajence.

Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo - Turystyczne "ITER", życzy Wszystkim którzy pielgrzymowali z nami oraz tym, którzy będą wyruszać na pielgrzymkowe szlaki w nadchodzącym Nowym Roku, by zbliżające się Święta Bożego Narodzenia przyniosły:

Radość - z tego co jest...

Nadzieję - na to co przed nami...

I wiarę w Boga objawiająceg...

Ważne informacje dla udających się do Bazylei

21/12/2017

"Przygotowujesz się do uczestniczenia w Europejskim Spotkaniu w Bazylei. Cieszymy się, że będziemy mogli cię tam ugościć. Chrześcijańskie wspólnoty w Bazylei wkładają wiele wysiłku w przygotowanie ciepłego przyjęcia dla każdego.

Twój przyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych jest odpowiedzią na zaproszenie, by z innymi podążać do źródeł wiary i miłości, iść do ewangelicznych źródeł przez modlitwę, ciszę i wspólną refleksję. Dla wszystkich będzie to okazja do odkrywania na nowo sensu życia i odnowienia zapału, który jest potrzebny do podejmowania i wypełniania w codzienności różnych odpowiedzia...

Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei

14/12/2017

Kolejne spotkanie młodych odbędzie się w Bazylei i okolicy, w Szwajcarii, od 28 grudnia 2017 do 1 stycznia 2018 roku. Dziesiątki tysięcy młodych ludzi wezmą udział w tym nowym etapie "Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię" zapoczątkowanej przez Brata Rogera pod koniec lat 70-tych.

Po raz pierwszy Europejskie Spotkanie organizowane przez Wspólnotę z Taizé odbędzie się jednocześnie w trzech krajach: Szwajcarii, Niemczech i Francji. Mieszkańcy regionu Bazylei są przyzwyczajeni do przekraczania granic. Miasto jest otwarte na różnorodność. Bazylea gościła sobór Kościoła Katolickiego i była centrum prot...

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

29/11/2017

Drodzy Diecezjanie!

W dniu 1 września br. zostało powołane Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne „ITER”. Jego zasadniczym celem jest objęcie posługą duszpasterską pielgrzymów oraz koordynowanie w ramach naszej diecezji wszelkich działań związanych z pielgrzymowaniem i szeroko pojętą turystyką religijną. Bez wątpienia ta przestrzeń duszpasterska znacząco wzbogaca naszą religijność, poszerza wiedzę i kształtuje pobożność.  

Biuro Duszpasterstwa „ITER” znajduje się w Tarnowie przy ul. Urszulańskiej 9 i będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00. Duszpast...

Otwarcie biura DDPT ITER

19/11/2017

Nawet najdalsza i najtrudniejsza droga zaczyna się od pierwszego kroku.

Już 30 listopada otwarcie Biura DDPT "ITER" w Tarnowie na ul. Urszulańskiej 9

Zaproszenie!

Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo - Turystyczne "ITER", Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe oraz Przedsiębiorstwo Transportowe "TAD-TUR" mają zaszczyt serdecznie zaprosić Wszystkich naszych Szanownych Pielgrzymów, Pracowników i Sympatyków na Uroczystą Mszę Świętą będącą podziękowaniem za kończący się sezon pielgrzymkowy. Przed Mszą św. zostanie także otwarte i poświęcone nowe Biuro DDPT "ITER", na ul. Urszulańskiej 9 w Tarno...